Avaleht     Tutvustus    Kontakt    Hinnakiri    Info avaldamise tingimused        
Access Conciousness® Bars ja Kehatehnikad
Akupunktuuri- ja meridiaaniteraapia
Aura ja tšakrafotod
AuraTransformatsioon
Kristallenergiasse üleviimine
Ayurveda
Bioresonantsteraapia
Buteyko hingamisteraapia
DermaLife SPA tervisekapsel
EMF Tasakaalustamise Tehnika - kiirenenud areng armastuse energias
Feng Shui
Floating e. hõljumine
Geobioloogia
Heliteraapia
Holistiline regressiooniteraapia
Holotroopne hingamine
Homöopaatia
Hüpnoteraapia
Iluteenused
Intiimlihaste treening
Jooga
Hatha jooga
Kundalini jooga
Naerujooga
Radza-Buddhi jooga
Šivananda jooga
Kaaniravi e. hirudoteraapia
Kinesioloogia
Kinesioloogiline teipimine
Kirliani diagnostika
Kiropraktika
Koolitus
Kristalli- ja kiviteraapia
Kromoteraapia e. värviteraapia
Kõrvaküünlad
Loomulik Tervisemudel
Maagiline Matrix
Marmateraapia e. Marma-vid
Massaaž
Aroomteraapia
Ayurveda massaaž
India Champi pea- ja näomassaaž
Jooga-massaaž
Klassikaline massaaž
Kupu- ehk vaakummassaaž
Lomi Lomi massaaž
Lümfimassaaž
Masinmassaaž
Meemassaaž
Pindasweda massaaž
Rasedate massaaž
Shiatsu e. Jaapani massaaž
Shindo - Jaapani massaaž
Spordimassaaž
Tai massaaž
Tselluliidimassaaž
Tšakra kivimassaaž
Tui-Na e. Hiina massaaž
Vana-Eesti massaaž ehk soonetasumine
Vistseraalne massaaž ehk siseelundite massaaž
Meditatsioon
Metameditsiin
Mõtteteraapia
Nõustamine
Osteopaatia
Paastu- ja dieetravi
Perekonstellatsioonid
Pilates
Psühholoogiline nõustamine
Gestaltteraapia
NLP - NeuroLingvistiline Programmeerimine
Psühhoteraapia
PSYCH-K
Püsimajäänud reflekside hindamine
ReaalsusLoome
Refleksoloogia e. tsooniteraapia
Reiki
Reisid
Ruumide rent
Rännak - The Journey
Saun - saunateraapia
Silva meetod
Soolakamber
Taasühendav tervendamine
Tantsuteraapia
Teeta tervendamine
TFT ehk mõtteväljaravi ehk koputamine
Tiibeti traditsiooniline meditsiin
Toitumisalane nõustamine
Toitumisteraapia
TRE - Trauma ja stressi vabastamise harjutused
Tulevikuteraapia
Vabastav hingamine
Valgusravi
Veeteraapia
Vesiravi
Vibroakustiline teraapia
Loe tutvustusi
Uued
 
E-poed
Looduslik- ja naturaalkosmeetika
Personaalselt valmistatavad nahahooldustooted
Raamatud
Teraapiavahendid
Tervis loodusest
Tervise- ja ökopoed
Toidulisandid
Loe tutvustusi
Uued
   
Koolitused ja kursused
Seminarid ja praktikad
Pidevalt toimuvad
Messid ja konverentsid
Laagrid
Tervise- ja vaimsed reisid
 
Tutvustus
Kontakt
Hinnakiri
Info avaldamise tingimused
 
 
Artiklid / Uudised   saada sõbrale     prindi   
Inimese elu kujundavad uskumused.
11.11.2013

 

Uskumuste süsteem nagu seaduseraamat, mis juhib meie meelt. Kõik meie sisemised hinnangud põhinevad seaduseraamatul, isegi siis, kui need lähevad meie sisemise loomusega vastuollu.

Tolteegid võrdlevad elamist planeedil Maa unenägemisega. Inimolend sünnib keskkonda, mida nad nimetavad ühiskondlikuks unenäoks. Planeedi unenägu on miljonite väiksemate isiklike unenägude summa, kollektiivne uni, mis moodustub perekonna unest, kogukonna unest, linna unest, maa unest ja lõpuks kogu inimkonna unest. Planeedi unenägu sisaldab kõiki ühiskondlikke reegleid, uskumusi, erinevaid kultuure ja olemisviise, valitsusi, koole, ühiskondlikke sündmusi ja pühi.

Sünnime, kaasas võime õppida und nägema, ja meist enne sündinud inimesed õpetavad meile, kuidas und näha samamoodi, nagu teeb seda ühiskond. Lastena polnud meil võimalust valida oma uskumusi, aga me nõustusime infoga, mis meieni toodi planeedi unenäost teiste inimeste kaudu. Aga niipea, kui nõustume millegagi, me ka usume seda ja nii tekibki meie usk.

 

Tulemuseks on uskumustele alistumine oma nõusolekuga ehk kokkuleppe sõlmimine.

On tuhandeid kokkuleppeid, mis on sõlmitud iseendaga, teiste inimestega, oma elu unenäoga, Jumalaga, ühiskonnaga, vanematega, abikaasaga, lastega. Kõige tähtsamad on aga need kokkulepped, mis on sõlmitud iseendaga. Neis kokkuleppeis räägid endale kes sa oled, mida tunned, mida usud ja kuidas pead käituma. Tulemuseks on see, mida nimetad oma isiksuseks.

Kui suudame näha, et need on me endi kokkulepped, mis meie elu valitsevad, ning meile ei meeldi meie unenägu, siis on vaja leppeid muuta. Kui oleme lõpuks valmis leppeid muutma, siis on selleks mitmeid viise, kuidas seda teha. Kui oleme lõpuks valmis leppeid muutma, siis on Tolteekidel pakkuda neli iidset ülivõimsat kokkulepet, mis aitavad hirmul põhinevaid ja energiakulukaid kokkuleppeid tühistada:

1.       OLE OMA SÕNADES LAITMATU

Kõnele ausalt. Ütle vaid seda, mida mõtled. Väldi sõna kasutamist iseenda vastu või teiste tagarääkimiseks. Kasuta sõna jõudu tõe ja armastuse tööriistana.

2. ÄRA VÕTA MIDAGI ISIKLIKULT

Mitte miski, mida teised teevad, pole seotud sinuga. See, mida teised ütlevad ja teevad, on nende enda reaalsuse, nende enda unenäo peegeldus. Kui oled teiste teiste arvamuste ja tegemiste vastu immuunne, ei saa sinust tarbetu kannatamise ohvrit.

3. ÄRA TEE OLETUSI

Leia julgust küsimusi esitada ja väljendada oma tõelisi soove. Vältimaks arusaamatusi, kurbust, draamat, suhtle teistega nii selgelt, kui saad.

4. ANNA ENDAST ALATI PARIM

Su parim muutub iga hetkega: kui oled terve, on see ühtmoodi, kui haige – teistmoodi. Anna lihtsalt igas olukorras oma parim ning väldid enesesüüdistusi, iseenda väärkohtlemist ja kahetsust.

 

On ka erinevaid psühhoteraapilisi lihtsaid viise iseenda uskumustega igapäevaselt töö tegemiseks. Alljärgnevalt toon välja ühe lihtsa kaasaegse mooduse:

 

Uskumuste ja reaktsioonide muutmine

Uue emotsionaalse reaktsiooni loomisel on 5 etappi:

1.       Tuvasta tahtmatud emotsionaalsed reaktsioonid, mis on mõnda aega kestnud. Märka viha, kurbust, teravust, ärritust, mis ilmub alati siis kui ema/isa/abikaasa/laps jne midagi ütleb või teeb – kui nad vajutavad sinu häirenuppu. Häirenupp on eriti tundlik koht psüühikas, mis on nii tihti vajutatud, et see on muutunud ülitundlikuks. Kui keegi seda taas vajutab, siis reageerid automaatselt, kohe, mõtlemata ja intensiivselt.

Näiteks võid olla tundlik abikaasa kindla hääletooni suhtes. Sa plahvatad, kui ta jälle seda hääletooni kasutab. Samuti võid vihata telefonikõnesid, millega vend sind töö ajal piinab. Sa tead, et ta kulutab väärtuslikku aega ja segab sind, ent ei suuda mõelda välja mõistlikku põhjendust kõnedest keeldumiseks.

2.       Kasuta seda emotsionaalset reakstiooni, et leida vanal plaadil sõnum – uskumus, kuhu nõel hüppama jääb, kui keegi häirenuppu vajutab. Näiteks:

a.       Ma ei ole piisavalt hea.

b.      Ma ei ole võimeline.

c.       Ma ei ole armastusväärne.

d.      Mul on liiga kiire.

e.      Mul ei ole aega.

f.        See nõuab liiga palju.

g.       Ma ei oska öelda EI.

h.      Ma ei meeldi talle.

 

Kui keegi su häirenuppu vajutab ja sa kohe põhjuse peale mõtled, siis aitab see sul uskumusi paljastada. See toob pinnale alateadlikke uskumusi, mis tekitavad kindlaid emotsioone. Niiviisi saab reaktsioonist abiline mitte valitseja.

 

Kui vend helistab, võid näiteks avastada endas uskumuse, mis keelab öelda EI ühelegi pereliikmele, olgu nende nõudmised nii absurdsed kui tahes. Veel sügavamale minnes võid leida, et sul on pidev vajadus ennast teistele tõestada – sa tunned, et oled midagi väärt vaid siis, kui teised su tegusid heaks kiidavad. Sa võid kasutada energiat, mis vennaga suhtlemisest üle jääks, iseenda sügavamaks uurimiseks. Tulemuseks võiks olla uskumus, mida võid sõnastada: „Ma ei usu endasse ilma teiste heakskiiduta“.

 

3.       Kui oled avastanud vana plaadi, mis tuleks välja vahetada, on aeg luua uus plaat, mis koosneb afirmatsioonidest ja visualiseerimisest ning läheb käiku iga kord, kui keegi häirenuppu vajutab. Uuel plaadil peaks olema vanadele usukumustele vastupidised uskumused, näiteks:

a.       Ma olen armastusväärne.

b.      Ma olen võimeline.

c.       Ma olen piisavalt hea.

d.      Ma armastan oma ema/abikaasat/last.

e.      Mul on aega.

f.        Ma olen tolerantne.

g.       Ma olen kannatlik.

h.      Ma olen leebe.

i.         Ma olen tugev.

j.        Ma olen selge.

Sõnasta see ise. Loo visioon, kus sa reageerid täpselt nii, nagu tahad. Kui tahad olla rahulikum, siis kujutle ennast rahulikuna. Kui tahad olla vihasem, siis kujutle ennast vihasemana. Kui soovid olla tolerantne, siis kujutle end kannatlikumana. Venna telefonikõnede puhul võid näiteks endale öelda: „ma ütlen endale selgelt ja armastavalt, mida ma tunnen“.

4.       Nüüd lisa grammofonile pausinupp. Nii saad anda endale aega plaati vahetada, kui keegi su häirenuppu vajutab. Mõned head pausitegemise viisid on kolm sügavat hingetõmmet, punase stoppmärgi ettekujutamine või sõna otseses mõttes olukorrast eemale kõndimine. Tehes seda iga kord, kui vend helistab, on sul võimalus oma affirmatsiooni kinnistada ja olukorda muuta. Sellisel juhul kontrollid olukorda sina, mitte su häirenupp.

Üks abielupaar leppis kokku, et kui üks vajutab teise häirenuppu, ütleb teine võtmesõna „maksakaste“. See tõi nende omavahelisse suhtesse natuke lõbusust ja andis mõlemale aega pausinuppu vajutada ning plaati vahetada.

 

5.       Harjuta oma uut võtet iga päev. Kujutle ennast vastavas olukorras, kujutle, et keegi vajutab su häirenuppu. Kujuta ennast ette kriisihetkel vajutamas – pausinuppu. Kujutle ennast uut plaati grammofonile peale panemas.

See harjutus lubab sul valmistuda raskeks emotsionaalseks hetkeks. Mõne aja pärast on uus plaat sinu kodus üks populaarsemaid ja sa ei pea enam harjutama.

Selline võte nõuab pühendumist, et jääksid raskes olukorras enda käitumisest teadlikuks. Pead olema tähelepanelik oma harjumuspäraste reakstioonide suhtes. Kui oled teadlik muutusest mida tahad ette võtta, pead järgmises keerukas olukorras pidevalt valvel olema. Me valime igal hetkel viisi kuidas reageerida. Õpitud võtte abil saad sellisel hetkel reageerida elu rikastaval viisil.

 

 

Nõustaja Elina Kirt

E-mail: elina.kirt@gmail.com

 

4.11.2013
Seda artiklit ei ole veel kommenteeritud

Lisa kommentaar
   
Sinu nimi: *
Sinu e-mail:
   
Kommentaar: *
Kas soovid postitada?: * <- kirjuta siia selges eesti keeles jah
 


Tagasi
 
 
E-mail:
Parool:
 Automaatne sisselogimine *
Registreeru
Unustasid salasõna?
* Automaatset sisselogimist kasuta vaid isiklikust arvutist!
Tervisetoojad
Teraapiad
Erinevad võimalused
Toitumine
Inimkatsed
Uudised
 
Uuemad artiklid
Igal neljapäeva õhtul kl 18.00 – 21.00 enesearengu ja hingamistöö praktikaõhtu Tallinnas
Teadliku Loomise ja Hingamise Akadeemia (TLHA)
Lähedusest sõltuv ja hoiduv sõltuvussuhte haardes
 
  Tark Plastiliin  
  www.bioresonantsteraapia.ee  
  www.kliinik.ee  
  www.cancer.ee  
 
 
www.pilgrimbooks.ee
 
 
www.inimene.ee
 
 
www.aiandus.ee
 
 
www.kodukauniks.ee
 
 
www.lektoorium.ee
 
 
www.eesnaare.ee
 
 
www.mees.eu
 
 
www.kalor.ee
 
 
Avaleht     Tutvustus    Kontakt    Hinnakiri    Info avaldamise tingimused    
0.057647