Avaleht     Tutvustus    Kontakt    Hinnakiri    Info avaldamise tingimused        
Access Conciousness® Bars ja Kehatehnikad
Akupunktuuri- ja meridiaaniteraapia
Aura ja tšakrafotod
AuraTransformatsioon
Kristallenergiasse üleviimine
Ayurveda
Bioresonantsteraapia
Buteyko hingamisteraapia
DermaLife SPA tervisekapsel
EMF Tasakaalustamise Tehnika - kiirenenud areng armastuse energias
Feng Shui
Floating e. hõljumine
Geobioloogia
Heliteraapia
Holistiline regressiooniteraapia
Holotroopne hingamine
Homöopaatia
Hüpnoteraapia
Iluteenused
Intiimlihaste treening
Jooga
Hatha jooga
Kundalini jooga
Naerujooga
Radza-Buddhi jooga
Šivananda jooga
Kaaniravi e. hirudoteraapia
Kinesioloogia
Kinesioloogiline teipimine
Kirliani diagnostika
Kiropraktika
Koolitus
Kristalli- ja kiviteraapia
Kromoteraapia e. värviteraapia
Kõrvaküünlad
Loomulik Tervisemudel
Maagiline Matrix
Marmateraapia e. Marma-vid
Massaaž
Aroomteraapia
Ayurveda massaaž
India Champi pea- ja näomassaaž
Jooga-massaaž
Klassikaline massaaž
Kupu- ehk vaakummassaaž
Lomi Lomi massaaž
Lümfimassaaž
Masinmassaaž
Meemassaaž
Pindasweda massaaž
Rasedate massaaž
Shiatsu e. Jaapani massaaž
Shindo - Jaapani massaaž
Spordimassaaž
Tai massaaž
Tselluliidimassaaž
Tšakra kivimassaaž
Tui-Na e. Hiina massaaž
Vana-Eesti massaaž ehk soonetasumine
Vistseraalne massaaž ehk siseelundite massaaž
Meditatsioon
Metameditsiin
Mõtteteraapia
Nõustamine
Osteopaatia
Paastu- ja dieetravi
Perekonstellatsioonid
Pilates
Psühholoogiline nõustamine
Gestaltteraapia
NLP - NeuroLingvistiline Programmeerimine
Psühhoteraapia
PSYCH-K
Püsimajäänud reflekside hindamine
ReaalsusLoome
Refleksoloogia e. tsooniteraapia
Reiki
Reisid
Ruumide rent
Rännak - The Journey
Saun - saunateraapia
Silva meetod
Soolakamber
Taasühendav tervendamine
Tantsuteraapia
Teeta tervendamine
TFT ehk mõtteväljaravi ehk koputamine
Tiibeti traditsiooniline meditsiin
Toitumisalane nõustamine
Toitumisteraapia
TRE - Trauma ja stressi vabastamise harjutused
Tulevikuteraapia
Vabastav hingamine
Valgusravi
Veeteraapia
Vesiravi
Vibroakustiline teraapia
Loe tutvustusi
Uued
 
E-poed
Looduslik- ja naturaalkosmeetika
Personaalselt valmistatavad nahahooldustooted
Raamatud
Teraapiavahendid
Tervis loodusest
Tervise- ja ökopoed
Toidulisandid
Loe tutvustusi
Uued
   
Koolitused ja kursused
Seminarid ja praktikad
Pidevalt toimuvad
Messid ja konverentsid
Laagrid
Tervise- ja vaimsed reisid
 
Tutvustus
Kontakt
Hinnakiri
Info avaldamise tingimused
 
 
Terapeudid   saada sõbrale     prindi   
Loe tutvustusi


Akupunktuuri- ja meridiaaniteraapia

Akupunktuuri teraapia kasvas välja Hiinas üle 5000 aastat tagasi iidsetel uskumustel, et vaimne tasakaalutus põhjustab palju valu ja kehalisi vaevusi.
Muistsed hiinlased avastasid, et teatud kehapunktide mõjutamisega väheneb või lõpeb valu - kuigi need punktid asuvad sageli hoopis teistel kehaosadel, kui valutav koht.
Kehas on 14 meridiaani, mis Hiina uskumuste kohaselt on seotud teatud organitega. Kui mõjutad kindlat meridiaani, siis automaatselt mõjutavad nad ka teisi. Meridiaanid on jaotatud 5 põhielementi (maa, vesi, tuli, metall, puu). Ja omakorda elementides asuvad meridiaanid on kas Yin, või Yang vastandid.
Ravi põhimõte on tasakaalustada Yin ja Yang energiad
Põhilised akupunktuuri- ja meridiaaniteraapia raviviisid on nõelravi, moksaravi (akupunktide mõjutamine kuumusega) ja punktmassaaž, või siis kombineeritult.

 Bioresonantsteraapia

Bioresonantsteraapia eesmärk on selgitada välja terviseprobleemide põhjused ja need seejärel neutraliseerida, vastupidiselt tavameditsiinile, mis üldjuhul tegeleb sümptomite allasurumisega.

Bioresonantsteraapia ja testimine Health Angel aparaadi ja AUR-UM metoodikaga.
Allpool on selgitatud nende kahe süsteemi testimise ja teraapia põhimõtteid, analoogseid aparatuure ja võimalusi on veelgi, kuid nende metoodikas ja teraapiaviisides võib olla erinevusi.

HEALTH ANGEL testimise ja teraapia aparaat võimaldab leida terviseprobleemide põhjuseid ning nende korrigeerimiseks teha teraapiat nii täiskasvanutele kui ka lastele. Testimisel ja teraapial kasutatakse sõrmedel ja varvastel asuvaid akupunktuuripunkte, mis on meridiaanide kaudu ühenduses neile vastavate organitega ning võimaldavad määrata organite tervislikku seisundit.
AUR-UM METOODIKA 
See on Venemaal väljatöötatud metoodika homeostaasi (organismi tasakaalu seisundite)  hindamiseks ja kõrvalekallete tasakaalustamiseks. Meetodi aluseks on olnud kosmosemeditsiin, kus oli vaja muutusi varakult hinnata ja korrigeerida.Feng Shui

Feng shui on iidne Hiina õpetus, mis tähendab kodu energeetika teadlikku ravimist. Ravi, mis toimub harmoniseerimise - halva mõju äravõtmise ja hea rohkendamise teel.
Mida me saame Feng shui abil muuta? Eelkõige meid ümbritseva ja meie sees oleva chi energia ehk eluenergia liikumist ning selle omadusi. Igal ravil on oma oskused nö. retsept. Nii ka Feng Shuil. Kõige parema ravimi valmistab iga inimene endale ise, pannes sinna oma soovid, tahtmised ja oskused – andes ravimile ülesande midagi muuta.

Feng Shui on üks kaheksast hiina meditsiini harust. Siia kuuluvad veel enesearendamine, meditatsioon, liikumine (tai chi, yoga), toitumine, massaaž ja kehatöö, akupunktuur ja ravimtaimed, filosoofia ja kosmoloogia. Kõigil neil on ühine kontseptsioon: tao (universaalne elujõud); chi ehk energia (energia meis ja meie ümber); yin ja yangi teooria (nais- ja meespoolus); viis elementi (puu, tuli, maa, metall, vesi) ning bagua (8 tsooni teooria).Geobioloogia

Geobioloogia on „elava maa“ teadus. Geobioloogias on kesksel kohal "haige maja sündroom". Maja tervist mõjutavad maa seest tulevad kiirgused, mõju avaldavad veesooned, maa-alune õhk (niiske ja kuiv), maa alumistes kihtides olev seisev ja roiskuv vesi. Samuti ma seest väljuvad elektromagnetväljad.

Geobioloogia loojateks on arstid. Rohkem kui sada aastat tagasi hakkasid arstid uurima, miks ühes või teises kohas on suurem oht mingisse haigusesse jääda. Näiteks 1935. aastal uuris prantsuse meedik Rimbault üle tuhande haige elukohta. Tema eesmärk oli leida vähemalt üks vähihaige, kes elaks normaalses neutraalses tsoonis ja sellist maja ta kahjuks ei leidnud. Dr. Hartmanni järgi on 60-70% kõikidest olemasolevatest haigustest põhjustatud meie elukoha poolt. Samuti näitavad uuringud, et liikuva eluviisiga inimesed – mustlased ja karjakasvatajad on tervemad. Miks? Need rahvad on asukoha eripärast kõige vähem mõjutatud.Homöopaatia

Homöopaatia on sajanditevanune turvaline alternatiivravimeetod, mis on leidnud kindla koha paljude maade tervishoiusüsteemis ja on enamuses maades riiklikult aktsepteeritud. Kasutatakse väga edukalt  nii krooniliste kui ka akuutsete haiguste ravis. Ka  leiab kasutust laialdaselt veterinaarias. Homöopaatilised preparaadid on looduslikud ja tänu väga kõrgele lahjendusastmele ei ole neil kõrvalmõjusid.

Homöopaatia ravib inimest tervikuna, mitte ainult tema haigust. Homöopaatia kui ravimeetod keskendub inimese loomuliku tervendamissüsteemi toetamisele ja tugevdamisele. „Homöopaatia“ on tuletatud kreekakeelsetest sõnadest „homoios“ – samasugune ja „patheia“ – kannatus ning ravisüsteem toetub põhimõttele „sarnane ravib sarnast“ - „similia similibus curentur“ (lad.k.). Teisisõnu – aine, mis suuremas koguses võib tervel inimesel põhjustada mingite kindlate sümptomitega haiguspildi, ravib üliväikese koguse manustamisel samasugust haiguspilti inimesel, kelle tervis on korrast ära.

Meetod põhineb tuntud loodusseadustel, mis on mõnes mõttes küll vasturääkivad seni aktsepteeritud vaadetele teaduslikust meditsiinist. Homöopaatiliste ravimite eripära on see, et ainet ennast sageli praktiliselt polegi, on vaid elektronidevaheline võnkumine. Arstid-homöopaadid kasutavad väikesi annuseid raviainetest, mis suurtes kogustes kutsuksid tervel inimesel esile haiguslikke sündroome. Mugulsibul kui toiduaine võib põhjustada limaskesta ärritust ja pisaravoolu, kuid homöopaatilise ravimina arstib see samu nähtusi, näiteks hooajalist nohu. Kui mesilane nõelab, tekivad kiiresti turse, nahapunetus ja torkiv valu. Homöopaatiline mesilaspreparaat Apis aga tervendab kiiresti turseid just sellise iseloomuga haiguste korral.Jooga

Jooga harrastamisel pole soolisi ega vanuselisi piiranguid. Tõsisemate tervisehäirete korral on mõistlik enne arsti või treenriga konsulteerida, milliseid harjutusi on soovitav teha ja mida mitte. Raseduse ajal pole kõik joogaharjutused soovitatavad, seetõttu on lapseootel olles arukas käia spetsiaalselt rasedatele mõeldud rühmas.
Jooga eesmärgiks on saavutada sisemine tasakaal oma keha, hinge ja vaimu vahel. Selleks kasutatakse spetsiaalseid harjutusi, mis treenivad painduvust, lihaste tugevust ning tahtejõuu. Hingamine on jooga harjutuste tegemisel väga oluline, õige hingamisrütm tagab harjutusest saadava maksimaalse kasu ning teeb paljude harjutuste mõju efektiivsemaks ja sooritamise kergemaks. Jooga stiile on väga erinevaid, et leida endale meelepärane võib proovida erinevaid, samuti oleneb sobivus füüsilisest ettevalmistusest ja terviseprobleemide iseloomust.


Hatha jooga

Hatha jooga on kaheksaastmelise raja [radzha] jooga kolmas aste, kus vahend on oma keha. Hatha joogal on palju suundi. Kui Eestis räägitakse hatha joogast, siis mõeldakse tavaliselt euroopalikku pehmet joogat.

Tunnis tehakse nii dünaamilisi kui ka staatilisi harjutusi. Staatilisi füüsilisi harjutusi, milles viibitakse võimalikult teadlikult, nimetatakse asanadeks. Need on pehmed, tavaliselt kergelt venitavad või pingutavad, kuid mitte jõulised. Tähtis on pidev lõdvestumine vastukaaluks igapäevategevusele, kus me oleme häälestatud pingutustele nii füüsilises, hingelises kui ka vaimses mõttes. Harjutused on omavahel seostatud, kulminatsioon on eesmärkharjutus, milles püsitakse pikemalt. Tunni lõpuks saavutab harjutaja sügava sisemise lõdvestuse ja rahu.Kundalini jooga

Kundalini jooga on iidne joogavorm, mis jõudis läände 1960. aastate lõpul, kui joogi Bhajan tutvustas seda Kanadas ja USAs. Kundalini on meis kõigis peituv loov energia ning selle aktiveerimisel ärkab hing ja avanevad võimed. On arvatud, et kundalini äratamine võib olla ohtlik, ent see on vaid energia, mis on vajalik inimese hingeliseks kasvuks. Midagi ohtlikku siin ei ole, kui pidada kinni joogi Bhajani õpetustest. See on igapäevane joogavorm, mis ei nõua millestki loobumist ega askeetlust. Tundi alustatakse hingamisharjutusega, et lülitada end välja igapäevastest mittevajalikest ja häirivatest mõtetest. Pärast seda loitsitakse mantrat, mis loob hea pinnase ühtseks grupienergiaks. Soojendusele järgneb harjutuste kompleks ehk kriya, kus on dünaamilist liikumist ja staatilisi asendeid. Osa harjutusi nõuab füüsilist ja vaimset pingutust.

Tegevuse põhieesmärk pole siiski asana filigraanne sooritamine, vaid inimese jõuvarude avamine, vastupidavuse ja tahte kasvatamine. Et meel püsiks rahulik ja keskendunud, kasutatakse mantraid. Tund lõpeb tavaliselt 5-10minutilise meditatsiooniga. Meditatsioonide valik on väga mitmekesine. Kundalini jooga sobib hästi neile, kellele meeldib end proovile panna ja takistusi ületada.

Kundalini jooga põhineb Yogi Bhajani õpetustel. See on dünaamiline jooga vorm, mis hõlmab füüsilisi harjutusi, hingamistehnikat, kehaasendeid, käteasendeid, mantraid ning meditatsioone. Kundalini joogal on puhastav ja raviv toime. Kundalini jooga aitab tshakraid avada, energiakanaleid lahti hoida, näärmeid stimuleerida, närvisüsteemi tugevdada. Saavutada ja hoida keha, vaimu ja hinge vahelist tasakaalu.Šivananda jooga

Šivananda jooga rajaja svaami Šivananda oli arst, meditsiiniajakirja väljaandja ja paljude joogaraamatute autor. Arstina ja inimesena, kes tervisest kõrgelt lugu pidas, valis Šivananda tohutust joogaasendite hulgast välja kaksteist asanat, mis annavad ühe joogatunni jooksul maksimaalset kasu kogu kehale. Neid kahtteist n.ö. põhiasanat tehakse tunnis kindlas järjekorras, lisaks sooritatakse ka hingamis- ja keskendumisharjutusi ning mediteeritakse. Väga olulisel kohal on lõdvestamine.

Põhiasanatega programm ei tähenda seda, et loomingut joogatunnis üldse ei ole. Hoolimata kindlast struktuurist on iga tund ikkagi erinev. Õpetajana püüan tabada, mida just seekord õpilased vajavad ja aitan neil otsitavat leida.
Kodus harjutajatele on šivananda jooga alati samade ja kindlas järjekorras asanatega programm väga hea – see annab kindlustunde, et iga harjutamiskorraga saab keha maksimaalse kasu ja kui asanad on kord juba selgeks õpitud, siis pole karta, et ühtäkki on pea tühi ja ei tea, mida peaks järgmisena tegema. Hingamis- ja keskendumisharjutusi tuleks siiski teha õpetaja käe all.
Šivananda jooga sobib hästi väsitava ja stressirohke tööpäeva järele, sest joogatunnist saad rahutunde ja värske energia.Naerujooga

NAERUJOOGA  on lõbus keha-meele treening
Naerujooga on lõbus ja lihtne treening hea tervise saavutamiseks. Me teeme naeruharjutusi ja jooga hingamist, mis mõjutavad positiivselt ja tervendavalt otsekohe nii meie keha kui meelt. Hingamisharjutusi kasutatakse, et valmistada ette kopsud ja diafragma naermiseks, millele järgnevad naeruharjutused koos rütmilise plaksutamise, HO HO HA HA silpide hääldamise ja keha liigutustega. Naerujooga  äratab meis üles lapselik-mängulisuse, mis aitab meil naerda ilma põhjuseta. Igaüks meist oskab naerda tahtlikult, ilma põhjuseta, ei pea olema nalja, huumorit või komöödiat.
Algul teed harjutusi ja teeskled naeru, hoiad kaaslasega silmkontakti, oled lapselik-mänguline ning varsti muutub naer tõeliseks ja nakatavaks naeruks ha ha haa!
Naerujooga põhineb teaduslikul faktil, et keha ei oska vahet teha teeseldud ja tõelisel naerul. Mõlemad toovad sarnast psühholoogilist ja füsioloogilist kasu.
Naerujooga on parim vahend stressi ja pingete maandamiseks. Lõbusaid harjutusi on kerge teha ja need sobivad hästi ka tööga hõivatud inimestele, kellel on vähe aega harjutada. Ainult 15–20 minutit naerujoogat paneb igaühe tundma end rõõmsa ja positiivsena.Radza-Buddhi jooga

Buddhijooga on üks vanimaid jooga liike, kus põhiline tähelepanu on bioenergeetikal.
Radza-Buddhi jooga on buddhijooga osa, kus tegeletakse sisemaailma täiustamisega. Põhieesmärgiks on hingelise arengu täiustamine ja selleks on omakorda 3 teed:
1. eetiline
2. intellektuaalne
3. energeetiline
Juhtiv neist on eetika, mis on armastuse tee kõige avaramas tähenduses.. Mõtle vaid ilusat, tervet, harmoonilist...  ja heast ning püüdle nende poole. Meis kõigis on midagi väga ilusat, haruldast, kaunist ja suurt.... Igaühele tuleb öelda momendil seda, mis teeb teeb ta paremaks ja nii palju, kui seda talle vaja on.
Radza-Buddhi jooga on tervislik eluviis, kuhu kuulub ka lisaks õige toitumine, hingamine, mõtlemine, avar ja sügav teadmiste tase jne.
Eriti aitavad täiuslikuks saada psühhoenergeetilised harjutused.
Põhitähelepanu on südamekeskusel anahatal: „me näeme maailma nii puhtana, kui me seda ise oleme.“
Kui on piisavalt tegeletud armastuse, taluvusvõime, andestamise jm. sisemaailma töötlemisega ning saavutatud teatud eetilise, intellektuaalse psühhoenergeetilise tasandi, siis tulevad juurde töö tugevuse ja võimsuse saavutamiseks läbi bioenergeetiliste valgusharjutuste (nimetatakse Radza-Buddhi joogat ka selle tõttu valgusjoogaks).


Kaaniravi e. hirudoteraapia

Apteegikaani eesti- ja ladinakeelsed (Hirudo medicinalis) nimetused reedavad seotust meditsiiniga. Kaaniravi ajalugu ulatub aastatuhandete taha. Juba V sajandil e.m.a. kasutati apteegikaane Indias. Ka muistses Hiinas tarvitati neid ravimina, kuid üpriski omapärasel moel. Püütud kaanid kuivatati ja tambiti pulbriks, mida kasutati seespidiselt. Rahvameditsiinis oli kaaniravi aukohal Babü-loonias, Kreekas, Egiptuses ja Roomas.
Hirudoteraapia kõrgpunkt saabus aga XIX sajandi esimesel poolel, kui kaanidega tohterdamine levis Euroopa ja Aasia maadesse. Tollal peeti paljude haiguste põhjuseks nn. halba verd, mis tuli organismist eemaldada. Ja apteegikaanid sobisid aadrilaskmiseks oivaliselt... Kasutatud kaanide hulk oli kolossaalne. Nii näiteks tarbiti 1830. aastal Londoni haiglates 7 miljonit apteegikaani, Pariisis veidi vähem - 5-6 miljonit. Kõige suuremad kaaniravi entusiastid olid siiski prantslased. On välja arvutatud, et möödunud sajandi keskel kasutasid prantsuse tohtrid ühe aastaga patsientide "raviks" 75-100 miljonit apteegikaani. Siit ka mõttetera, et kaanide abil on valatud rohkem verd kui kõigis Napoleoni peetud sõdades kokku!


Kinesioloogia

Vastavalt Hiina energiaõpetusele takistab stress eluenergia vaba voolu keha meridiaanides, see tähendab energia on blokeeritud. Iga meridiaan on seotud ühe või mitme lihasega. Kinesiolooga kasutab inimese lihaseid mõõduinstrumendina blokeeritud energia indlakstegemiseks. Iga lihase testimiseks on erinev testiliigutus. Lõtvunud lihas näitabki, et energiaringlus meridiaanis on takistatud. Kinesioloogia eesmärgiks on stress kindlaks teha ja inimene uuesti tasakaalu viia. Kinesioloogilises mõttes on inimene siis terve, kui ta on võimeline negatiivset stressi ikka ja jälle tasakaalu viima ja tema eluenergia saab vabalt voolata. Stressorid võivad olla pärit erinevatest valdkondadest: valest kehahoiakust, ebasobivast toidust, negatiivsetest tunnetest jms. Kinesioloogiliste meetodite abil saab tõsta inimese organismi energianivood, aktiveerida enesetervenduslikke jõude ja parandada selle abil tema tervist. Olulise osa moodustavad siin harjutused, mida inimene ise oma energeetilise tasakaalu saavutamiseks teha saab.
Kinesioloogia on eelkõige eneseabi meetod.Kirliani diagnostika

Erinevate objektide helendumine tugevas elektromagnetväljas avastati juba 1777.a. 1930-ndate aastate lõpul töötas vene abielupaar Kirlian selle nähtusega põhjalikult ning nende tööd said tuntuks üle maailma.

Praegu mõistame Kirliani efekti all objekte ümbritseva välja nähtavaks tegemist vastava aparatuuri ja tarkvara abil. Tugeva elektrivälja mõjul on võimalik nähtavaks muuta objekte (ka inimest) ümbritsevat välja(aurat). Inimese iga organ avaldab mõju aurale. Uurides inimese aurat sõrmede aurapiltide abil on võimalik välja selgitada probleemseid organeid enne, kui nad muutuvad haiguslikuks.

Sankt-Peterburgis on teadlaste poolt välja töötatud aparatuur, metoodika ning tarkvara, mille abil on võimalik hinnata inimese tervislikku seisundit kümne sõrme Kirliani pildi (aura pildi) põhjal. Piltide analüüs toimub arvutis vastava tarkvara abil.Koolitus

Eestis on riiklikke koole, on erakoole, on tegijaid, kes korraldavad seminare ja kursuseid. Ning loomulikult on ka gurusid, kes oma teadmised äravalitud õpilasele edasi annavad.

Koolitajad pakuvad soovijale võimalust ennast igakülgselt harida. Erinevatel erialadel on võimalik omandada alates baasteadmistest kuini professionaalsete oskusteni, mis võimaldavad tööd leida kohapeal, Euroopa Liidus või mujal maailmas. Soovija leiab sobiva koolituse või kursuse, mis võimaldab täiendada ennast juba õpitud alal või siis omandada midagi hoopis uut. Õpetajad on meie oma spetsialistid kuid ka paljud välismaised õpetajad käivad siin kursuseid andmas ja toovad sel moel Eestisse üsna eksootilisi õpetusi ja teadmisi. Igaühele on kindlasti midagi, tuleb vaid endale sobiv õpetaja või õpetajad leida. Öeldakse ju, et inimene on noor niikaua, kuni ta tunneb elu vastu huvi ja uusi asju õpib.Kõrvaküünlad

Loodusrahvaste ravipraktikas pikka aega kasutusel olnud kõrvaküünlad soodustavad inimese energiaringlust ja nende toime põhineb põlemisel. Kõrvaküünlad on valmistatud kärjevaha, taruvaiku, eeterlikke õlisid (eukalüpti, kaneeli-, lavendli- ja piparmündiõli jt.), ning ravimtaimi sisaldavast puuvillakiust. Kõrvaküünlad laiendavad soojuse toimel veresooni ja ergutavad lokaalset vereringet, puhastavad kõrva kõrvavaigust, eemaldavad kõrvadest kohina ja mõjuvad rahustavalt kesknärvisüsteemile.


Marmateraapia e. Marma-vid

Marma Vidya on õpetus marmadest ehk inimkeha elutähtsatest energiakeskustest. Marma Vidya on veedade ja joogide õpetuste lahutamatu osa, mis eksisteerib juba aastatuhandeid. Neid teadmisi on edastatud paranpara (õpetuse edasikantavuse järjepidevus) kaudu ja siiamaani on see olnud salastatud.
Marmateraapia omab Ajurveda teraapiates tähtsat osa. Sellega on võimalik abistada paljude tervisehäirete puhul. Õige marmade mõjutamise korral on võimalik kutsuda esile muudatusi organite funtsioonides ja keha struktuurses seisundis. Samuti võib teadlikult tugevdada organismi füüsilise ja mentaalse energia voogu, mis on nõrgenenud või kaotanud õige liikumissuuna.

Marmad on eluenergia või Prana keskused (tinglikud punktid ehk ühenduskohad), kus ühilduvad mitmed füüsilise- ja eeterkeha struktuurid - lihased (mamsad), veresooned (sirad), kõõlused (snajud), luud (asthid), liigesed (sandhid) ning informatiivsed kanalid (sthulad) ja energeetilised kanalid (nadid).
Marmad töötavad nagu energeetilised klapid, mis on võimelised avama ja sulgema energia voogu ning suunama seda keha erinevatesse piirkondadesse. Marmade mõjutamisel võib suunata energiat blokeeringute likvideerimisele, tugevdada energia liikumist või avada sulgenud energia reserve, sidudes neid tugevamate elu ja looduse jõududega. See teebki marmateraapiast olulise energeetilise tervendamise vahendi.


Massaaž

Eestis tegeletakse väga paljude väga erinevate massaažiliikidega. Mõned on uuemad aga suurem osa neist on välja kujunenud erinevates kultuurides maakera eri paigus ning on ennast läbi aegade tõestanud. Eesmärk on neil siiski üks: parandada inimese enesetunnet, turgutada immuunsussüsteemi, tasakaalustada närvisüsteemi, viia kehast välja jääkaineid, parandada ainevahetust ja vähendada lihaspinget ning selle läbi ka valusid.
Meeldiv kontakt massööriga lõõgastab nii keha kui ka hinge, toob tagasi tervise ja hea tuju. Massaažitüübid on eraldi lahti seletatud selleks, et iga soovija leiaks endale sobiva terapeudi ja massaažitüübi, mis just tema probleemide puhul kõige paremini aitaks. Massöörid on jagatud nende massaažiliikide tutvustuste juurde millega just nemad tegelevad.


Aroomteraapia

Aroomteraapia ehk aroomimassaaž  ühendab endas klassikalise massaaži kerged pindmised silumisvõtted ja taimede eeterlike õlide raviomadused. Ravi ja salongimassaazina kasutatav meetod võimaldab nii lõõgastumist kui ka väga mitmekesiste haiguste mõjutamist vereringesse imenduvate eeterlike õlide molekulide kaudu. Igal õlil on oma toime nii füüsilisele kehale kui ka hingele: rahustavad, ergutavad, puhastavad. Aroomterapeut selgitab välja kliendile sobivama õli koostise. Aroomteraapia aitab inimesel üle saada tema muredest, vabastab seesmised pinged, mis muidu aja jooksul ka kehale mõjuma hakkaksid ning samuti mõjub aroomimassaaž juba olemasolevatele füüsilistele probleemidele. Eeterlikud õlid püsivad kehas kuni 72 tundi, noorendades sel ajal kudesi ja parandades naha elastsust. Massaaž parandab vereringet, lümfi äravoolu, eemaldab jääkained organismist, mõjub hästi seedimisele, aitab ennetada ja kergendada peavalu, sobib ka unetuse korral, madala ja kõrge vererõhu puhul, soodustab sügavat hingamist, tõstab tuju ja heaolutunnet, stimuleerib immuunsüsteemi.


Shindo - Jaapani massaaž

Jaapani massaaž ehk shindo on Jaapanis sündinud uudne ravimeetod, mis ühendab vanu idamaiseid tarkusi kaasaegsete teadmistega inimese anatoomiast ja füsioloogiast. Shindo on töö inimese kehaga, mis hõlmab nii massaaži, venitus- kui lõõgastusharjutusi. Shindo käsitlus inimesest on terviklik, mõjutades inimest nii vaimselt kui füüsiliselt. Shindo sobib igale eale, nii lastele kui ka vanematele inimestele. Eriti efektiivne meetod taastusraviks. Kuna meetodil on tugev ajupoolkerade koostööd toetav mõju, on shindost palu abi eriravi vajavate laste taastusravis. Vanematel inimestel aitab shindo parandada liigeste liikuvust ja vähendada lihasvalusid.


Klassikaline massaaž

Klassikaline massaaž on traditsiooniline ja levinud massaažiliik, mis baseerub rootsi massaažil. Seda tehakse nii õlidega, kui ka kuivalt. Ravimassaaži võib teha vastavalt soovile ja vajadusele, kas üksikutele kehaosadele või kogu kehale.
Massaaži peaeesmärk on parandada kudede hapnikuga varustatust ja eemaldada organismist toksiine, seega kiirendada ainevahetust, taastada kaotsiläinud energiat, korrigeerida lihastoonust. Toime on vastavalt kasutatud võtetele kas lõõgastav või toonust tõstev. Klassikalise massaaži tehnikad sisaldavad endas silitamisi, naha ja naha-aluskoe hõõrumisi, lihaste muljumist, vibratsiooni ja erinevaid kergeid löögilisi võtteid. Peale massaaži on soovitav juua ravimteed või mineraalvett ning paar tundi mitte süüa.Kupu- ehk vaakummassaaž

Kupumassaaž on massaažiliik, kus kasutatakse erinevast materjalist (kumm, silikoon, klaas ja savi) valmistatud ja erineva suurusega kuppe. Kupumassaaži tehakse lihastele, liigestele ja punktmassaažina. Massaaži eripäraks on kuppude abil tekitatav vaakum, mis saavutatakse kuppe kehapinnale asetades. Kupumassaaž kombineeritakse klassikalise massaažiga. Selleks kasutatakse erineva suurusega kummist kuppe. Masseeriv efekt saavutatakse kupu abil tekitatava vaakumiga. Kupp imeb endasse hulgaliselt pehmeid kudesid, lihaseid ja nahka nii vertikaal- kui ka horisontaalsuunas. Selle tulemusena saab kudesid intensiivsemalt töödelda, organismi lümfi- ja vereringet ning ainevahetusprotsesse parandada. Vaakum vähendab lihaspingeid, trimmib nahka ja puhastab poore. Parandab naha funktsionaalset aktiivsust, siseorganite tööd ja verevarustust, puhastab nahka, tõstab naha kaitse- ja regeneratsioonivõimet ning akupunktuuripunktide reaktsioone. Eriti hea vahend kopsuhaiguste raviks.


Lümfimassaaž

Lümfisoonte ja lümfisõlmede ülesanded on arstiteaduslikult selgitanud 1930. aastal taanlane Thomas Barthold oma väitekirjas - lümfisoonestik eemaldab organismist jääkaineid.
Lümfimassaaž mõjutab lümfiringe kaudu vere-, lümfi- ja sidekoevedelikke. Ergutab organismi puhastustööd, stimuleerides lümfivedeliku voolamist lümfiteedes. Teraapia on eriti sobilik neile, kellel on lümfiringe häired, tursed ja vedelikupeetus. Lümfide mõjutamine ei ole valulik, see on õrnalt sooritatav ravimassaaž.Masinmassaaž

Tänapäeva tehnika ja teaduse areng on teinud võimalikuks asendada ja täiendada inimese tegevust erinevatel aladel. Masinmassaaž on kindlasti paljudele esimesel hetkel võõrastav ja hirmutav. Kas saab masin inimese kehale head teha? Saab küll, sest aparaadid on üldjuhul töötatud välja aastatepikkuste uurimustööde käigus, mis on hõlmanud meditsiinilist poolt, loodusravi põhimõtteid ja  turvalise kasutamise nõudeid. Masinmassaaž annab võimaluse lõõgastuda, nautida oma keha ning mõelda oma mõtteid ilma teise inimese juuresolekuta.


Meemassaaž

Meemassaaži on kasutatud nii Aasias kui Venemaal juba ammustel aegadel. Meemassaaž parandab verevarustust ja maandab lihaspinget, mis tekib jääkainete kogunemisest. Vere ja lümfiringe kaudu aitab see väljutada organismist jääkaineid, stimuleerib naha aluskoe ja verevarustuse tööd. Meemassaaž aitab tõhusalt võidelda tselluliidiga ja puhastab nahapoore. Mett kasutatakse kleepainena, mille abil on võimalik organismist eemaldada “saastunud” energiat. Massaaži toimel puhastuvad energiakanalid ja energia hakkab neis jälle vabalt voolama, paraneb vereringe naha aluskihtides ja lihastes. Mesi seob mürke ja kiirendab nende väljaviimist organismist.


Shiatsu e. Jaapani massaaž

Shiatsu (tõlkes sõrmede surve) on Jaapanis 2000 aastat tagasi Hiina traditsioonilisest meditsiinist välja kasvanud holistiline raviviis (erinevus ongi vaid meridiaanide mõjutamises Shiatsu puhul, mitte ainult kindlate punktide mõjutamises). Antud massaaži abil saab muuta energiavoogu energiakanalites, meridiaanides, kas kehaosadele survet avaldades, neid venitades, või muul moel mõjutades.
Shiatsu abil on võimalik ravida kehalisi vaevusi,  luua keha ja meele harmoonia.


SpordimassaažTai massaaž

Tai massaaž on rahulik, hingamise rütmis teostatav massaaž, mis parandab lihaste elastsust, liigeste liikuvust ja vabastab vaimsest pingest. 
Põhja-Tai traditsiooniline ravimassaaž töötab aeglase, meditatiivse vajutustehnikaga terviklikult läbi kogu keha. Kehas ja selle välises energiakehas on umbes 72000 punkti ning tai massaažis keskendutakse neist kümnele punktile. See on piisav kogu keha energia, lihaste ja siseorganite tasakaalu taastamiseks.
Tehakse palju mitmesuguste jooga-positsioonide laadseid venitusvõtteid, jooga hingamistehnikat ja meditatsiooni. Iga vajutus kestab ühe väljahingamise aja. Massöör kasutab ära ka omaenda keharaskust. Lisaks täiskäe ja sõrmede vajutustele kasutatakse ka jalgu, põlvi ja küünarnukke. Tehakse matil läbi naturaalkiust vaba lõikega spordiriiete.


Tselluliidimassaaž

Tselluliidi vähendamiseks on põhiliselt kasutusel kaks erinevat meetodit: tselluliidimassaaž ja LPG endermoloogiline ravi.
Tselluliidimassaaž. Probleemset piirkonda masseeritakse, kasutada võib erinevaid vahendeid: eeterlikke õlisid, spetsiaalseid tselluliidikreeme, looduslikke tselluliidivähendajaid: mesi, merevetikad, kummikupud.
Selleks, et massaažitulemused oleksid tõhusamad, saab ka ise kaasa aidata. Liikumine, tervislik toiduvalik ning igapäevane kuivharjamine aitavad kaasa massaažitulemuste püsimisele ning aitavad vältida rasvaladestuste teket. Loobuda tuleks kohvist ja alkoholist ning liigsest magusa ja rasvase söömisest. Iga päev juua piisavas koguses vett (1,5-2 liitrit), on leitud, et ka roheline tee aitab tselluliidi vastu, sest viib tõhusalt jääkaineid välja. Linaseemneõli tarvitamine koos kohupiimaga aitab kehast nn. halbu rasvu välja viia.
LPG endermoloogiline ravi. Endermoloogilist hooldust tehakse aparaadi abil, mis kujutab endast vaakumvooliku külge kinnitatud kaherullilist masseerijat, millega efektiivselt töödeldakse nahka ja nahaaluskudet: otsikuga tõstetakse nahk kõrgemale ja töödeldakse nahaaluskudet, vabastades seal olevad lümfiteed, mis on kokku surutud rasvarakkude ja neid ümbritsevate jääkainete poolt. Jääkained liiguvad protseduuri tulemusel vabanenud lümfiteid mööda verre ja jõuavad läbi neerude uriini, väljudes organismist. LPG massaazhi abil paraneb kudede üldine ainevahetus, aktiviseerub lipolüüs, kiireneb lümfiringe. LPG masaazhi käigus mõjutatakse närvisüsteemi- ja vereringe punkte, tänu millele väheneb jalgade külmetamine, paraneb uni, langeb psühhoemotsionaalne pinge. Seedimine paraneb ainevahetuse kiirenemise tõttu, liigestesse ladestunud soolad hakkavad lahustuma.

 Tšakra kivimassaaž

Kivimassaaž (geotermiline teraapia, tsakra kivimassaaž, laavakivimassaaz - heal lapsel mitu nime) on tuntud juba aastatuhandeid. Tema mõju põhineb erinevate looduslike tehnikate kombinatsioonil. Laavakivid, mida kasutatakse, kannavad endas tule ja maa jõudu, vesi on neid lihvinud, päike on jätnud neisse oma energiat. Kivid soojendatakse enne kasutamist, nii ärkab nendes asuv ürgne jõud.  Laavakivid on tänu oma suurele rauasisaldusele väga hea soojusmahtuvusega. Raviviis tugineb India terviseõpetusele. Protseduuris on ühendatud energiakeskuste ehk tšakrate kivi- ja käsimassaaž ning tšakrate mõjutamine poolvääriskividega. Kehal asuvatele tsakratele asetatakse eelnevalt soojendatud laavakivid, iga tšakra ehk organismi energiakeskus on seotud konkreetse organsüsteemi, sisenõristusnäärmete ja emotsioonidega. Emotsioonid võivad mõjutada tšakraid ning nende kaudu vastava organi energiaringlust sellisel määral, et tervisehäire võib füüsiliselt välja lüüa.


Tui-Na e. Hiina massaaž

Tui Na on Hiina traditsiooniline holistiline ravimeetod, milles sisalduvad massaaž, akupunktuuri manuaalteraapia, ravimtaimedega tervendamine, valu leevendamise manipulatsiooni.  Tui Na eesmärk on taastada keha energiatasakaal, millest lähtuvad keha, hinge ja vaimu tervis ja heaolu.

See on terviklik ravimassaaž, kus 12 paarilisest ja 2 paaritust yin ja yang meridiaanist koosneva energiaringvoolu süsteemi bioaktiivseid punkte mõjutatakse piki meridiaanide kulgu silituse (tui) või näpistuse (na) võtetega. Sarnane anmo massaaž muljumise (an) ja hõõrumise (mo) võttega. Võimalik õpetada kliendile eneseabiks.Vistseraalne massaaž ehk siseelundite massaaž

Vistseraal- ehk siseelundite spetsiifiline ravimassaaž on suunatud otseselt kõhuõõne elundite ainevahetuse parandamisele, kuna inimkeha tavapärase vertikaalse asendi tõttu elundeid paigal hoidvad sidemed venivad ja verevarustus halveneb.

Siseelundite massaaž: 
- annab hea võimaluse teha tõhusamalt klassikalist massaaži
- annab ka teadmised-oskused teostada kõhumassaaži ja diagnostikat iseseisva massaažiliigina.

Vistseraalne massaaž avab täiesti uue nägemuse inimeste haigestumistest ja häirete edasikandumistest teistesse organitesse.Ayurveda massaaž

Ayurveda arvestab inimese kui tervikuga, mis hõlmab keha, tundeid, hinge ja meelt. Ja annab juhiseid selle terviku edukaks ja õnnerikkaks eluks.
ELA HEAD ELU, TEA, MIDA SA VAJAD (KES SA OLED) JA NAUDI ELU VILJU!

Ayurveda massaaž
massaaž- kõige vanem tehnika valu vaigistamiseks, organite formuleerimiseks, kudede taastuseks ja peaaegu kõigi sisemiste kõrvalkallete korrastamiseks. ükski tervendav meetod ei toimi  tervikuna  ilma massaazita. Ayurveda tõestab selle praktilist kasu. Ayurvedas koosneb inimkeha kolmest olemise toimimisest (tridosha), millede tasakaalus olek tagab täieliku tervise, ebakõlad aga tekitavad haigusi. elujõud, energia (e. prana) jaotub organismis just tänu nende kolme olemuse rahulikule koostoimele. Arvestades massaazi tähtsust, põhinevad kõik tervendavad kursused Keralas terviklikule lähenemisele keha ja teadvuse vahel, ning on tõestanud oma efektiivsust paljude haiguste ravimisel.
Ayurveda massaaž on kunst harmoniseerida keha, meelt ja vaimu - taastada tasakaal füüsilisel, mentaalsel ja emotsionaalsel tasandil - ja avada võimalus iseeneslikule tervenemisele. Selline looming avaldub kliendi ja massööri kätevahelise energiavoolu kaudu.
Ayurveda massaaž on mõeldud nii tervetele kui haigetele. esimesel juhul teenib ta tervise säilitamise, teisel juhul tervise taastamise eesmärki. ta on tervise profülaktiline toetaja.
Ayurveda usub, et haigus tekib sisemise tasakaalutuse korral, mis kehtib kolmolemuse (tridosha) vahel. Igasugune tasakaalutus teeb inimese rohkem vastuvõtlikuks erinevatele mõjutustele. Ayurveda massaaž  ravib tasakaalustamisega
Täielik tervis läbi sisemise tasakaaluJooga-massaaž

Jooga pärineb 5000 aasta tagusest Indiast, olles tohutu vaimsete tõdede, füüsiliste oskuste ja filosoofiliste põhimõtete kogu. Jooga põhimõtted on universaalsed ja holistlikud, sobides kõigile ning aidates inimest jõuda tasakaalu ja harmooniani, mis on aluseks heale tervisele.
India jooga on laienenud inspiratsiooniallikana paljudele traditsioonidele Tiibetis, Jaapanis, Hiinas ja Tais. Nendes maades väljakujunenud füüsilised harjutused ja massaažitehnikad ei ole identsed, kuid neid iseloomustab filosoofiline lähedus ja eesmärkide sarnasus.
Jooga massaažiist on välja kujunenud teised, praegu tuntumad massaažiliigid nagu Tai massaaž, Shin-do, Tiibeti- ja ka Hiina Tui-Na massaaž.
Jooga massaaži tehakse mugavas riietuses põrandal, massaažimatil.
Esialgsel lihaste lõõgastamisel kasutab massöör sujuvat jalataldade survet ning edasi juba käte erinevaid tehnikaid - pigistamisi ja vajutusi - keskendudes pinges tsoonide leidmisele ja eluenergia "prana" virgutamisele energiakanalites. Iga lihase ja liigese
töötlusele järgneb nende põhjalik venitus, mis vabastab ka energiablokaadid.
Peale lülisamba närvikeskuste ja energiakanalite töötlemist tehakse venitus ka lülisambale. Nii liigeseid kui energiakanaleid on võimalik optimaalselt venitada vaid piisava lõdvestumise ja toetava hingamise kaudu. Massaaži rütmiline teostus tulenebki masseeritava hingamisrütmist, millega massöör viib sünkrooni enda hingamise ning ka kõik vajutused ja venitused,
saavutades nii kliendi hingamise aeglustumise ja viies keha puhkereziimi.Lomi Lomi massaaž

Hawaii Lomi Lomi väelist ja tervendava toimega massaaži tuntakse kui pühade ja auväärsete traditsioonide kandjat läbi sajandite ning antakse edasi põlvest põlve.

Pealaest jalataldadeni ulatuvate rütmilised puudutused juhatavad energiavoogu sinu kehas leidmaks parimat teed sinu omaenese energiavoolus läbi tšakrate ja meridiaanide. Energia õrn vaba voog ühendab sind kõrgemate, tervendavate vibratsioonidega leidmaks loomulikku tasakaalu. Vabanemine vanast energiast, toitumine uuenenud energiast ja motivatsioon minna kaasa küllusliku rahu ja vaikuse voogamisega sinus.

Me kõik ihkame leevendust ja vabanemist nii tüütust füüsilisest, mentaalsest kui ka emotsionaalsest valust ning pingetest. Soovime tunda end noorenenuna, täis inspiratsiooni ja püsida kõrgendatud meeleolus. Seda kõike pakub Lomi Lomi massaaž, sest ta on sügavalt ühendatud hingamisega ja tähelepanu fokuseerimisega enese tervendavatele võimetele.

Inimeselt inimesele antavate puudutuste teraapiline efekt on tuntud ja Lomi Lomi massaž on eriline kogemus. Selle nimetus Hawaiil on „armastuse vool kätest!“
Andja ja vastuvõtja toimivad koos: aloha kanal avaneb sinus ja laseb sul nautida tasast tänulikkust olemise rõõmus. Tee enesele see armastav Aloha kingitus.India Champi pea- ja näomassaaž

India Champi pea- ja näomassaaž (Indian Champi Massage) koosneb erinevatest massaažitehnikatest põhinedes peamiselt india peamassaažile. 

ICM-i saab nautida salongis või kutsudes meistri töökohale, klubisse vms kohta. 

India pea- ja näomassaaž ICM on kas ilma õlita või kookose õli, valgesinepi õli, linaseemneõli ja spetsiaalsete looduslike ürdisegudega. Tulemuseks meeletu mõnu, täielik lõdvestus, stressi maandus, energiakeskuste aktiivsem töö = energilisem toimetulek igas tegevussfääris. Parem juuste kasv, vähem juuste välja langemist, hallinemise aeglustumine, tervemad juuksed - parandab vereringet ja kookoseõli idamaiste ürtidega toidab juuksejuuri - õhukesed juuksed muutuvad tugevamaks. Aktiveeruvad juuksesibulad, mis on paljudel inimestel uinuvas olekus. Koos toitumise ja elustiili muutusega, on võimalik nii mõnelgi inimesel taastada kadunud juuksed. Leevendust saab peavalule, väsinud silmadele ja kohinale kõrvades. Mõtlemine kiireneb ja õpingutulemused paranevad!Rasedate massaaž

Raseduseaeg – õrn ja samas väeline seisund – on pidevate muutumiste aeg kogu naise organismis. Selleks, et saaksite seda aega rohkem  nautida, pakume teile võimalust käia spetsiaalselt rasedatele mõeldud massaažis mida viivad läbi vastava koolituse läbinud massöörid.
Raseduseaegne massaaž on  orienteeritud lapseootusega kaasnevate ebamugavuste ärahoidmisele ja leevendamisele. Koos lõdvestava hingamisega, aitab massaaž naise kehal sünnituseks valmistuda, rahustab tema närvisüsteemi suurendades heaoluhormoonide (endorfiinide ja serotoniinide) eritumist, mis omakorda läbivad platsenta ja mõjuvad rahustavalt ka lootele. Neil tulevastel emadel, kellel raseduse normaalne kulg on lubanud raseduse lõpuni massaaži saada, kulgeb ka sünnitus kergemini kuna vaagnapõhja lihased on lõdvestatud.

Terve, last ootava ema jaoks on massaaž meeldiv, kasulik ja igati soovitatav protseduur, mis aitab naisel keha vormis hoida, ennetada jalgades turseid, jalgade väsimist, öiseid jalakrampe ning seljavalusid ja leevendada kõhukinnisust.
Istumist nõudva töö korral on vajalik raseduseaegne teadlik ettevalmistus sünnituseks kehale piisava füüsilise koormuse andmisega, kuid tavapärased trennid enam selleks ei sobi. Ka siin saab abi massaažist, mille käigus antakse lihastele nn. passiivne koormus ja tõhustatakse vere- ning lümfiringet.


Pindasweda massaaž

Pindasweda on muistne ayurveda massaaž, mis põhineb soojade naturaalsete taimesegude ja aktiivainete terapeutilisel rakendamisel leevendamaks valu lihastes- ja liigestes, rahustamaks stressis keha ja meelt, väljutamaks liigseid vedelikke ja toksiine. Massaaži tehakse puuvillaste kubukeste Potal`itega, mis on täidetud naturaalse riisitärklise ja maisijahuga ning soojendatud seesami õlis.
Lähtudes ayurveda kolmest geneetilisest põhitüübist (doshast - Vata, Pitta ja Kapha), lisatakse kasutatavasse taimesegusse alati sandlipuu õli tema harmoniseerivate ning antibakteriaalsete omaduste tõttu, erinevaid eeterlikke essentsõlisid või kummeli pulbrit (Vata ja Pitta puhul).

Igale inimesele valmistatakse Potali taimesegu vastavalt tema došale  ja probleemidele:
Vata`le närvisüsteemi rahustav ja lihaseid toniseeriv,
Pitta`le lihaseid lõdvestav, rahustav ja põletikuvastane,
Kapha`le toksiine ja vedelikke väljutav ning seetõttu ka tursete-  ja tselluliidi vastane.


Vana-Eesti massaaž ehk soonetasumine

Vana-eesti massaaži alged ulatuvad tõenäoliselt juba aastatuhandete, võimalik, et enam kui 10 000 aasta taha. Seda massaaži tehti erinevates peredes erinevalt, veidi erineva tasemega ja erineva tehnikaga. Kuna teadmisi anti edasi perekondlikus liinis, siis ei olnud kindlat ühtset massaaži, vaid seda tegevust nimetati erinevates Eesti paikades erinevalt. Sõna massaaž on tegelikult alles hiline laensõna. Maakeelsed sõnad olid mudimine, mutsimine, triikimine, katsumine, tasumine jms. Kõige enam on vast tuntud Lõuna- Eesti soonetasumine (sooned= lihased) ja Saaremaa mudimine

Allikas: http://www.terviseakadeemia.ee/et/node/451Meditatsioon

Meditatsioon kui teraapia
Raku füüsilisel ebapuhtusel on oma vaimsed vasted: hirm, viha, ahnus, pealetükkivus, kahtlemine ja muud negatiivsed emotsioonid. Kvanttasandil toimides võivad need meid kahjustada niisamuti kui mistahes keemiline mürk. Vaimu ja keha seotus muudab negatiivsed suhtumised keemilisteks mürkideks - niinimetatud stressihormoonideks, mida seostatakse mitmesuguste haigustega. Vaimu ei ole võimalik puhastada lihtsalt mõtlemise abil, selleks on vaja eritehnikat, mis läheks teisele poole hirmu, viha ja ülejäänud vaimse stressi vormide valdusi. Meditatsioon ei suru meelt rahulikuks, sellega lihtsalt leitakse üles juba olemasolev rahu. Kui me uurime muretsemise, fantaasia, täitumata lootuste või ähmaste unistuste tagpõhja, saab selgeks, kuidas meie sisedialoog meid juhib. Me oleme oma mälu ohvrid - seda kinnitasid ajurveeda meistrid juba tuhandeid aastaid tagasi.

Kes soovib saada meditatsioonist täielikku vaimset kasu, peaks endale otsima asjatundliku õpetaja, kelle vaimset traditsiooni ta austab. On olemas ka lihtsamaid meditatsioonitehnikaid, mida saab ise õppida kuid kõige tõhusam on grupis tehtav juhendatav meditatsioon.
Harvardi meditsiinikoolis uuriti 1974. aastal meditatsiooni mõju hüpertooniale (kõrgvererõhutõbi) ning selgus, et katseisikute vererõhutase alanes märgatavalt, olenemata sellest, kas nad tarvitasid ravimeid või ei. Samuti on leitud meditatsiooni positiivne mõju mediteerijate üldisele tervislikule seisundile ja kolesteroolitasemele. Tervisekindlustuskompanii uurimusest 600 000 kindlustatud isikuga 5 aasta vältel selgus, et olenemata mediteerija vanusest, käisid nad arsti juures poole vähem kui keskmised ameeriklased.Mõtteteraapia

Kas mõtlemises saab olla midagi ravivat, teraapilist? Kas mõtlemisest üldse sõltubki midagi?
Alguses on mõte, siis sõna ja seejärel tegu. Ehk tegelikult on mõte tegu.
Leitud on, et inimese mõttel on täiesti reaalne energia ja jõud, igal sõnal ja mõttel on oma vibratsioon, mis peenemal tasandil ka maailma mõjutab. Peenenergia mõjutab meid ümbritseva maailma peenenergiat, sellest saavad aga alguse suuremad muutused. Nii suudab inimene oma mõtetega endale nii head kui ka kurja teha.

Vahest on nii, et sisseharjunud mõtteviisi on väga raske muuta, ühest küljest ümbritsev keskkond hoiab väljakujunenud mudelites, teisest küljest ei oska inimene ise alati nähagi seost oma mõttemaailma ja ning selle elu vahel, mis teda ümbritseb. Kurvad mõtted kutsuvad esile depressiooni, depressioon omakorda tegevusetuse, see aga tekitab veelgi rohkem kurbi mõtteid. Lahenduseks on erinevad teraapiameetodid, mille abiga on võimalik oma sisseharjunud mõtteringist välja murda.Nõustamine

Haridusest, haritustest või elukogemustest hoolimata võib inimene sattuda olukorda, mil eluliste küsimuste lahendamisel oleks vaja professionaali abi. Tihti ei julgeta endale tunnistada, et mõnes eluvaldkonnas on asjad käest ning oma või sõprade nõuannetest olukorra soodsaks lahendamiseks enam ei piisa. Sellisel juhul oleks mõistlik pöörduda spetsialisti poole.

Praktiliste ja igapäevaste teemadega, näiteks ehitusküsimustega, ollakse harjunud nõu küsima, kui aga asi puutub isiklikku elusse või iseendaga hakkama saamisesse, siis tundub vahest justkui piinlik minna abi küsima: ei taha ju endalegi tunnistada, et häda käes, raske on rääkida võõrale isiklikke asju ja veel hullem, kui mõni tuttav või töökaslane peaks nägema-peale sattuma. Sellisel juhul tuleks kindlasti oma häbist üle saada.
Igaüks siiski ise oma elu juhib ja maitseb selle vilju: nii hapusid kui ka magusaid, miks siis mitte pürgida parema elukvaliteedi ja meelerahu poole. Võidavad kõik: nii ise, lähedased kui ka elu praktiline külg, mida klaari olemisega on lihtsam mõista ja edendada. Meelerahu ja iseenesest arusaamine on üks hea tervise põhialuseid, tasakaalus inimene ei kipu ka ennasthävitavaid tegevusi harrastama ning peab lugu oma kehast ja ka kaasinimeste olemusest.
Olenemata sellest, kas abi vajab hing, meel või keha, häid nõuandeid ja läbiproovitud meetodeid saab kas ühekordsel külastusel või pikemal protsessil. Palju on erinevaid meetodeid ja tehnikaid, erinevaid nõustajaid - võimalusi on, tuleb leida endale sobiv, kui aga juhtub, et kohe esimesel korral ei õnnestu siis tuleks julgelt edasi otsida, ütleb ju vanasõnagi: aita ennast ise, siis aitab sind ka Jumal.


Refleksoloogia e. tsooniteraapia

Refleksoloogia ehk tsooniteraapia on raviviis, mis põhineb avastusel, et organism peegeldab informatsiooni oma organite seisundeist keha pinnale kindlatesse tsoonidesse. Teraapia käigus refleksoloog masseerib kätega erinevaid kehapiirkondi ning vastavaid muutusi (valu, nahamuutused) leides saab informatsiooni organismi hetkeseisundist aga ka kroonilistest ja läbipõetud haigustest. Tegemist on ohutu ja loomuliku ravimeetodiga, mis toimib kindlate reflektoorsete punktide või tsoonide vajutamise kaudu inimese kehal. Iga reflektoorne punkt või tsoon vastab mingile kehaosale. Oletatava probleemi puhul saadab organile vastava punkti puudutamine valuaistingu. Nende punktide mõjutamine stimuleerib närvilõpmeid ja vereringet, parandab organite tööd, samuti leevendab stressi ja pinget kehas. Tähtsamad terviklikud tsoonidesüsteemid on jalalabal, säärel, reiel, kehal, kõrvas ja koljul.
Jalatalla tsooniteraapia: peamiselt jalalabal (vahel ka säärel) teostatava massaaži eesmärgiks on lõõgastuse ja tasakaalu saavutamine, ka soovituse andmine eriarsti külastamiseks oletatava probleemi kahtluse puhul. Kasutatakse nii haiguste ennetamiseks, toetavaks teraapiaks kui ka raskemate haiguste järelraviks.
Imikumassaaž: refleksoloogial põhinev imikumassaaž on kasulik nii emotsionaalselt kui ka füsioloogiliselt. Massaaž lõõgastab ja rahustab, on valutu ning tulemusrikas teraapiaviis. Lapsevanematele massaaži õpetamine on lihtne.Reiki

Reiki on jaapanikeelne sõna. Missis Hawayo Takata tõlkes tähendab see universaalset eluenergiat. Reikit nimetatakse ka kosmose eluenergiaks, jumalikuks energiaks, armastuse energiaks. Universaalne tähendab, et ta on kõikjal ja vabalt kättesaadav. Meil kõigil on reiki energiat, mis annab, säilitab ja kannab elu. Võib öelda, et igal inimesel on reiki energia, kuid kõikidel ei ole osadust Usui loodusliku tervendussüsteemiga.
Usui tervendussüsteemis annab õpetaja pühitsuste kaudu õpilastele võimaluse liituda selle eluenergiaga. Reiki vahendajad (praktikud) on kanalid eluenergia ja kliendi vahel. Kontakti saamiseks asetatakse lihtsalt käed kehale kindlatele positsioonidele. Algab tervenemine füüsilisel tasandil ning taastub tasakaal isiksuse emotsionaalsel, vaimsel ja hingelisel tasandil.
Religioonidest ja uskumustest sõltumatu Usui tervendussüsteem hõlmab 4 aspekti ja 9 elementi, mille väljundiks on käed-peal-tervendustehnika. Reiki - universaalne eluenergia - voolab läbi kanaliks oleva praktiku käte ja tervendab praktikut ennast või teisi. Tulemuseks on tervis, hea enesetunne ja tasakaal nii füüsilisel, emotsionaalsel, hingelisel kui vaimsel tasandil. Reiki ei pane diagnoosi, ta toimib haiguse põhjust kõrvaldava tervendustehnikana.
Reiki energia on intelligentne energia, ta suundub just sinna, kuhu vaja, tervendades kogu süsteemi.
Reiki taasloojaks ja sellele nime andjaks on jaapanlane dr Mikao Usui (1865-1926). Tõuke selleks andis tudengite esitatud küsimus, kas ka tavalised inimesed on võimelised tervendama nagu Jeesus Kristus ja Buddha. Aastaid sellele küsimusele vastust otsides õppis Usui sanskriti ja hiina keelt, et uurida vanu ürikuid. Ta veetis aastaid zen-kloostrites, lõpuks paastus ja mediteeris 21 päeva pühal Kurama mäel. Viimasel päeval tuli valgustumine ja pühitsus, mille läbi sai Usui sümbolid ning omandas võime edastada reiki tervendavat energiat.Silva meetod

Silva meetod on vaimse treeningu meetod, mis õpetab pöörama tähelepanu oma mõtetele, keskenduma elu positiivsetele aspektidele, parandama oma intuitsiooni ning seega saavutama enesega rahulolu.
Silva meetod võiks saada iga inimese igapäevaelu loomulikuks osaks, sama loomulikuks kui hingamine, kõndimine ja söömine.

Silva meetod, mis on nime saanud selle looja, teksaslase, José Silva (1914- 1999) järgi, on mahukas harjutuste süsteem, mille aluseks on teadlik aju elektriliste võngete muutmine – alfa-sageduse saavutamine.
Teaduslike uurimuste põhjal on teada, et aju alfa-tasand seondub sisemiste aktiivsete meeletasanditega: meelerahuga, puhkuse ja lõdvestumisega, aga samuti inspiratsiooni ja loovusega.  
Silva meetodi abil õpitakse harjutuste abil teadvustatult toimima aju alfa-tasandil. Sel tasandil viibimine parandab keskendumis- ja omandamisvõimet ning mälu, aitab hoida immuunsussüsteemi tugevana, vähendab stressi ja väsimust ning parandab märkimisväärselt erinevates eluvaldkondades tegutsemise taset.
Silva meetodis kasutatavate harjutuste abil võib igaüks meist parandada oma tervist, arendada end vaimselt, tasakaalustada oma tundeelu ja eelkõige parandada igati elukeskkonda sellel väikesel alal meie planeedist, kus me ise asume.Soolakamber

Sool desinfitseerib ja hävitab mikroobe. Soolakamber mõjub hästi pärast hingamisteede külmetust või pärast allergeenide kokkupuudet hingamisteede või nahaga, leevendust saavad ülemiste hingamisteede põletikud, põskkoopa põletikud, krooniline nohu, köha, kurgumandlite põletikud. Astma ja kroonilise bronhiidi korral muutub soola toimel röga kergemini väljaköhitavaks, hingeldus väheneb või kaob. Imepeen sool tapab limaskestadel ja nahal olevad bakterid ja seened, tugevdab immuunsüsteemi. Kuna soolaaerosool sisaldab negatiivseid ioone, mõjub ta hästi närvisüsteemile ja vähendab stressi.


Tiibeti traditsiooniline meditsiin

Tiibeti traditsiooniline meditsiin pärineb neljast allikast:
1. Muistne bön’i (shamanistlik) traditsioon
2. Budistlik traditsioon
3. Teadmised, mis saadi loomadelt, lindudelt ja füüsilist keha mitteomavatelt olenditelt nii unes kui transis viibides
4. Elust enesest pärit tähelepanekud ja kogemused
Põhimõtteks on, et kõik koosneb viiest elemendist: ruum, õhk, tuli, vesi, maa. Inimkeha moodustub neist viiest elemendist ja hävib, kui need elemendid üksteise järel kokku varisevad. Elemendid toimivad väga peenel tasandil ja meditsiinis kasutatakse neid otse vaid vaimses, energeetilises ravis (mantrad, visualisatsioonid energiate tasakaalustamiseks, chakra massaazh, rituaalid jms).

Mistahes haiguse esmane põhjus on alati vaimne, meie meeles – seda isegi füüsiliste traumade ja õnnetuste korral. See algpõhjus on meis pesitsev teadmatus (Ma rig pa), mille saab ületada alles oma meele loomust mõistes. Senikaua aga on meis igaühes haiguse potentsiaal olemas.Tiibeti traditsioonline meditsiin läheneb haigusele selle eelfaasis, veel väljakujunemata kujul, mil probleem on alles energeetilisel tasandil. Seal korrastatakse ja tasakaalustatakse energeetika, andes juhtnööre enese ja oma elu muutmiseks. Tasakaal taastatakse enne, kui haigus jõuab üldse füüsilisse plaani. Seda muidugi juhul, kui patsient saabub kaebustega õigel ajal. Kui haigus aga on juba välja kujunenud, läheb tasakaalu taastamiseks märksa kauem aega.Vesiravi

Vesiravi ehk hüdroteraapia on lihtsalt kasutatav ja tõhus teraapiameetod. Vesiravi saab teha kodustes tingimustes aga samuti on ta efektiivne taastusravis ja SPA-des kasutatav teraapiviis.
Sooja vanni võib endale igaüks lubada, vanni mõju tõhusamaks muutmisel kasutatakse erinevaid lisandeid; vanniõli, meresool, spetsiaalsed lisandid, piim jne., efektiivsust tõstab masseerimine veejugadega ning mullivanni puhul ka õhumullide masseeriv toime.

Vesiravi alla kuuluvad ka erinevad duššid (dušš on oma olemuselt mitu korda tõhusam kui vann, näiteks programmdušš ehk Vichy dušš on suurepärane terapeutilise vesimassaaži läbiviimiseks. Kui vesiravi vanniprotseduuride ajal on keha veekeskonnas, siis Vichy dušši masseerivad, erineva surve ja kiirusega joad langevad ülalt kehale);  Charcot dušš ehk jugadušš (tugeva, suunatava 2-3 atm survega veejoaga tehtav massaaž püsti seisvale inimesele);  hüdromassaaž (veealune duššmassaaž), süsihappegaasivann (kihisev, stimuleeriva toimega vann mõjub ergutavalt ainevahetusele ja vereringele) jne. Samuti kuuluvad vesiravi alla mähised ja kompressid. Vesiravi sobib suurepäraselt kasutamiseks koos teistev erinevate teraapiameetoditega, nt. massaaž, sest soe vesi pehmendab lihaseid ning loob suurepärased eeldused tulemuslikuks protseduuriks.Valgusravi

Päikesevalguse parandavat efekti on märganud meist kõik. Leevenduvad ju paljud nahahaigused just päikese käes, vallanduvad aga vastupidi valgusvaesel sügis-talve-kevade perioodil. Arvatakse, et inimene peaks oma elust vähemalt iga päev üks tunnike viibima päikese käes, et püsida terve.
Valgusravi liike on mitmeid ning seega ei tasu valgusravi all mõista vaid üht tüüpi valgusravi.
UVB teraapia on olnud haiglates ja kliinikutes standardravi juba aastatest 1920, mil ta Mayo Kliinikus avastati.
UVB teraapia on kiiritusvaba ravimeetod, mis mõistlike dooside juures ei kahjusta nahka ega nahaaluseid kudesid, samuti pole negatiivseid kõrvalmõjusid (nt. nahavähk, siseorganite kahjustused (maks, neerud), paistetus, lõhn, valu, veritsus, kleepuvus, naha õhenemine jms). UVB kiirgusel on inimesele mitmeid positiivseid efekte: parandab immuunsüsteemi, stimuleerib naha loomulikke protsesse, on stressi alandava toimega, parandab vereringet jne. Eriti efektiivne nahahaiguste (psoriaas, vitiliigo, dermatiit jne.) ravil.
SAD (Seasonal Affective Disorder) valgusravi - päevavalgusteraapia talvemasenduse ennetamiseks ja leevendamiseks. Sessoondepressioon on levinud just päikesevaestel maadel. Talvel on päevad lühemad ning päikest ja valgust vähem. See ongi üks peamisi tegureid talvemasenduse taga. Raviks kasutatakse spetsiaalseid päevavalgust imiteerivaid lampe.
Akne valgusravi punase ja sinise valgusega. Sinine valgus (lainepikkus 415nm) on antibakteriaalse toimega. See tungib komedoone ja põletikku tekitavatesse bakteritesse ning aeglustab ja ennetab nende paljunemist pumbates välja väikeseid molekule nimega porfüriin. Eksponeerides porfüriine valguse kindla lainepikkusega, toodavad need vabu radikaale, mis bakterid tapavad.
Punane valgus (lainepikkus 660nm) vabastab tsütokineesi, mis stimuliseerib fibroplasti vohamist ja kasvufaktorite tootlikkust. Seega mõjutab põletikulist protsessi, paranemist ja lõppkokkuvõttes haavade paranemist loomulikul viisil, arme tekitamata.
Infrapuna soojusteraapia valude leevendamiseks. Päiksekiirgus, mis meid suvel soojendab, on infrapunane lainepikkus. Sel puudub ultraviolettkiirgusele omane päevitust tekitav toime. Talvel saame infrapunast edukalt  kasutatada külmetushaiguste ja liiges-, lihasvalude leevendamiseks. Soojusteraapia oli hinnatud ravimeetod juba iidsetest aegadest.Vibroakustiline teraapia

Vibroakustiline teraapia on ravimeetod, mille puhul kasutatakse madalsageduslikke siinushelisid kombineerituna muusika või loodushelidega. Lihtsamalt öeldes tähendab see Teie eest hoolitsemist sõbralikus ja hoolivas keskkonnas mõjusalt lõdvestava madalsagedusliku puhasheli ja rahuliku muusika või loodushelide abil (www.vinkelheli.com). Heli abil spetsiaalses tugitoolis või voodis tekitatud vibratsioon koos ruumis või kõrvaklappides kostuva rahuliku helitaustaga aitab paremini lõdvestuda, mille läbi on võimalik jõuda rohkem tasakaalu – ja võimalik enda ning ümbritsevaga paremini hakkama saadaVabastav hingamine

Hingamise teadlik praktiseerimine on aastatuhandeid vana, seda on kasutatud paljudes kultuurides eluenergia liigutamise, teadvuse muutmise ja füüsilise heaolu saavutamise eesmärgil. Indias, Tiibetis  ja Hiinas töötati välja hingamisharjutuste süsteemid ( Chi Kung, Tai Chi, Pranajama ) juba 2000-3000 aastat tagasi ja need on tänapäeval muutunud väga populaarseks tänu sellele, et nad on tõhusad ja efektiivsed. Hõimukultuurides on kasutanud teadlikku hingamist, et tervendada, saada kontakti esivanemate hingede, kadumaläinud hingeosadega jm eesmärkidel.

Hingamine ja selle teadlik muutmine on kõige lihtsamalt kättesaadav vahend, et teadlikult muuta oma elu. Vabastav hingamine on hingamisteraapia liik, mis keskendub kehas asuvate pingete vabastamisele läbi ühendatud ja sügava hingamise. Enamik tänapäeva inimesi hingab alateadlikult ja pinnapealselt üles rindkeresse, luues enda kehas „ võitle-põgene“ seisundi. Pidev valmisolek võitluseks väsitab nii sinu keha kui hinge. Mõnikord ei ole sa isegi väga teadlik oma kehas asuvatest pingetest, sest oled nende olemasoluga  nii harjunud …. samas tunned, et hing pitsitab, südames on raske ja ei ole energiat ega jaksu elada. Sellistel puhkudel aitab hästi trenn, kus sa oled aktiivse liikumise tõttu sunnitud hingama sügavamalt  või vabastava hingamise seanss, kus juhendaja õpetab sind muutma oma hingamist sügavamaks ja teadlikumaks. Mõlemaid koos praktiseerides aitad nii oma keha kui hinge.Paastu- ja dieetravi

Tänapäeval kurdetakse energiapuuduse üle üha enam. Seda põhjustavad pikad tööpäevad, ebatervislik ja madala väärtusega toit, vähene kehaline koormus, vale hingamine...

Füüsilised jõuvarud hõlmavad inimese üldisest energiatasemest vaid 15%, ülejäänud 85% on sisemine energia. Viimasest sõltub inimese võime elada ja töötada. Inimese tervise suurim vaenlane on mürgiste šlakkide kuhjumine organismis. Paastumine uuendab, elustab, puhastab miljoneid rakke, millest koosneb inimkeha. Tugevdab immuun- ja närvisüsteemi, korrastab ainevahetust ning aitab vabaneda liigsest kehakaalust.See on suurepärane kehaline ja vaimne puhkus.
Paastumist on soovitav läbi viia üks-kaks korda aastas.
Uuringud on näidanud, et ei ole olemas sellist dieeti, mis puhastaks organismi jääkainetest. Organismi täielik puhastus on võimalik ainult paastumise teel. Uuringute käigus avastati nälgimise edu saladus, milleks osutus organismi kaitsejõudude ärkamine.

Paastumine on üks vanimaid ravivõtteid, mis tugevdab immuun-ja närvisüsteemi, võimaldab ennetada haigusi, saavutada füüsilist ja psüühilist tasakaalu. Paastumine takistab ka enneaegset vananemist. Põhjalik sisemine puhastumine uuendab rakke, parandab nende ainevahetust ning paljude organite ja kudede funktsioone. Viie- või seitsmepäevane paastumine vähendab kehakaalu keskmiselt 0.5-1 kg päevas.Tantsuteraapia

TANTS RAVIB kõiki ja kõike!

Keda ta ravib?
   Jätame mängust välja kõige abitumad voodihaiged, kes tõepoolest ühtki oma kehaosa ise liigutada ei saa (kuigi siin aitab mõttejõud, mille abil saab ka kujutlustes liikuda)…
   Järgmine grupp inimesi on need, kelle kehaline liikumisulatus on piiratud. Kui ei liigu jalad, siis saab teha kätetantsu. Ja see on väga efektiivne aju pingetest vabastamiseks (aju koordineerib KÕIKI peamisi  kehalisi protsesse), kusjuures osalisteks kätetantsus on mõlemad ajupoolkerad.
   Igasugused nn. kroonilised haigused, mille puhul arstid on aktiivse liikumise ära keelanud, pole tegelikult seda väärt, et ennast elust eraldada ja keha külge aheldada. Siin peab pikkade praktikate kogemus paika: valulikku või haiget piirkonda on vaja liigutada, ta tuleb töösse rakendada! Kõik, mis seisab, läheb pahaks… ja keegi ei käsi ette võtta pikki jalgsimatku või  hüppetrenne … Piisab tantsust, mida võib teha isegi  pikali olles.
   Nüüd jõuame tasapisi nende „pisihaigeteni”, kelle mured on enamalt emotsionaalset laadi või, mis veel levinum – psüühilisest kurnatusest tekkinud. Nende tervenemine läbi tantsu on kõige kiirem ja efektiivsem, kuna füüsilises plaanis on kõik olemas (mitte OK vaid just OLEMAS). See tähendab potentsiaali ja võimaluste olemasolu, mille peale ei pea raha kulutama. Vaja on vaid muusikat ja oma keha olemasolu! Kas pole lihtne?
   Ja viimasena puudutan ka täiesti terveid inimesi. Aeg-ajalt lülitan ennast ka nende sekka ja võtan tantsu kui aktiivset liikumistegevust, mis annab hea tunde, kütab energiat (vastavalt põletab või lisab juurde), toob selginemist elulistesse situatsioonidesse ja kindlasti – tants pakub rõõmu ja teeb õnnelikuks!Saun - saunateraapia

Saunaskäimisel on Eesti kultuuris oma aus ja kindel koht. Saunas sünniti, ravitseti haavu ja surdi, seal  räägiti selgeks maailma asjad ja mõeldi elu üle järele. Tänapäevalgi on saun lõõgastav ja stressivastane teraapiavahend ning paljude terviseprobleemide puhul tõhus abiline.
Soome saun, leilisaun, aurusaun, infrapuna saun, soolasaun, suitsusaun – kõik nad puhastavad ja tervendavad kuid sõltuvalt nende erinevustest on nii elamus kui ka mõju tervisele erinev.
Haiguste puhul võib saunas käimine enesetunnet parandada, nt astma või pikaajalise bronhiidi korral laienevad ja puhastavad saunas hingamisteed ning siis on kergem hingata. Kõrgenenud vererõhuga on kerge saunatamine ja sellega kaasnev tõhusus lõõgastumine hea. Lihaste ja liigeste jäikuse, pingestumise, tundlikkuse ja valu korral saab saunaskäigust tavaliselt kergendust, samuti pikaajaliste kaela, turja ja seljavalude puhul on abi.


Psühholoogiline nõustamine

Elumuutused, hingevalu, armsa inimese kaotamine või raskused iseendast arusaamisega, töökaotus ja tööstress oleksid lihtsamini mõistetavad ja üleelatavad sobiva psühhoteraapia ja toreda terapeudi abiga. Valikuvõimalusi on palju ja olenevalt inimese probleemist ja soovist on kindlasti võimalik leida sobiv psühhoterapeut.
Hea terapeut kuulab inimese ära ning koos töötatakse välja plaan, kuidas vaevama hakanud murest jagu saada, väljapääsu leida. Just nii nagu tavaliste tervisehädade puhul on vajalik sobiv ravi, samamoodi tuleb ka inimese hinge aidata ja ravida.
Psühhoteraapilisi raviviise on väga palju neist osad põhinevad patsiendi vestlusel terapeudiga, teised kasutavad erinevaid kehalisi ja loomingulisi tegevusi tulemuse saamiseks.
Psühhoteraapilisi raviviise on üle väga palju, neist osad põhinevad patsiendi vestlusel terapeudiga, teised (tantsuteraapia, vabastav hingamine, muusika- ja kunstiteraapia, hipoteraapia (hobustega) kasutavad erinevaid kehalisi tegevusi, loomingut ja teisi väljendusvahendeid tulemuse saamiseks. Nende teraapiate kohta on eraldi informatsioon Terapeutide teema all.

Allpool on lähemalt tutvustatud mõisted psühholoogiline nõustamine ja psühhoteraapia ning viimase enamlevinud koolkondi: psühhoanalüütiline, käitumisteraapia, humanistlik-eksistentsiaalne,  gestaltteraapia, psühhodraama, holistiline psühhoteraapia, pereteraapia.Gestaltteraapia

Gestaltteraapia tekkis 1950. aastate algul Ameerikas psühhiaater Fritz Perls’i, gestaltpsühholoog Laura Perls’i  ja nende kaastöötajate koostöö tulemusel.
Termin gestalt pärineb saksa keelest ja tähendab terviklikkust, terviktaju, tervikkujundit. Gestaltmeetod praktilises psühholoogias vaatleb inimest kui tervikut ja tema eesmärgiks on iseseisva, oma võimeid tundva, tulemuslikult tegutseva ja vastutustundliku isiksuse areng.
Gestaltteraapia seisab peamiselt neljal sambal: tunnetel, ‘siin ja praegu’ elamisel, heal kontaktil, vastutusvõimel ja teadlikkusel.
Võrreldes teiste kaasaegsete psühhoteraapia meetoditega (nagu psühhoanalüütiline teraapia, pereteraapia, psühhodraama jt.) keskendub gestaltteraapia rohkem emotsionaalsele intelligentsusele ja kehast teadlikkusele, rõhutades inimese keha-hinge-vaimu või aistingute-tunnete-mõtete terviklikkust ja integratsiooni, mis on loovuse ja elujõu allikaks.

Ammu on avastatud et kaasaegse psühhoteraapia meetodid on liiga head et neid kasutada ainult haigete raviks. Seepärast kasutavad tänapäeval ka gestaltterapeutide teenuseid üha rohkem nn. terved, oma eluga toimetulevad inimesed – selleks et ennast sügavamalt tundma õppida, et ennast rohkem usaldada ja elust rõõmu tunda. Niisugust abi vajavad kõige rohkem juhtivate ja abistavate elukutsete esindajad - juhid, õpetajad, sotsiaaltöötajad, teenindajad ja kõik inimesed, kes vajavad või kavandavad oma elus sügavamaid muudatusi.Psühhoteraapia
NLP - NeuroLingvistiline Programmeerimine

NLP on rakenduspsühholoogia suund, mis annab inimesele võimaluse mõtlemisviiside muutmise kaudu muuta oma elu paremaks.
Inimese soovil olla täiuslik ei ole piire. NeuroLingvistiline Programmeerimine ehk NLP annab vastuse, miks ja kuidas mõned inimesed saavutavad seda, mida tahavad, teistel see aga ei õnnestu.
NLP kursus aitab mõista,
· kuidas inimesed mõtlevad ja tajuvad maailma ning kuidas saadud teadmiste abil saavutada soovitud muutuseid.

NLP käsitleb eesmärkide saavutamist, ebameeldivate sündmuste ja mälestuste “töötlemise” mehhanismi, suhtlemise ja mõjutamise kunsti ja sõnade mõju inimestele. Enda ja teiste inimeste mõtlemisfiltrite selgitamist, uskumuste ja väärtuste süsteemi ja palju-palju muud.Kiropraktika

Mis on kiropraktika?
Olla terve tähendab seda, et kõik sinu keha osad funktsioneerivad harmoonilises kooskõlas. Kogu keha kontroll, on närvisüsteemi töö. Iga raku, koe, organi ja süsteemi funktsioon sõltub just sellest, kuidas närvisüsteem töötab. Inimese närvisüsteem on kui orkestri dirigent. Kõik mida sa teed ja mõtled, on närvisüsteemi funktsiooni tulemus.
Närvisüsteemi kuuluvad peaaju, seljaaju ja närvid. See on esimene süsteem, mis areneb loote esimestel nädalatel.
Aju ja närvisüsteem on väga õrnad ja kergesti haavatavad ja on seepärast kaetud ja kaitstud luudega: koljuluu ja 24 liikuva selgroolüliga.
Esimene närvisüsteemi trauma võib juba juhtuda sündimise käigus. Avarii, emotsionaalne stress (muretsemine, negatiivne mõtlemine, hirm), halb rüht, toitumine (kemikaalid, alkohol, rohud, toksilised ained, saastatus), korduvad ja monotoonsed liigutused (rutiinne töö) ja mitmed igapäevased talitused võivad põhjustada selgroo ebanormaalse liikuvuse ja asendi. See omakorda ärritab haavatavat närvisüsteemi ning põhjustab selle üle- või alatalitluse ning sellega seoses  põhjustab ebakõla kõigis organites Kui närvisüsteem on häiritud, siis kogu ‘orkestri’ töö on ebakõlas ning alguse saab ahelreaktsioon, mis viib valu tekkele ja haiguse algamisele (tervise puudumisele)
Kui selgroolülides on funktsionaalne häire, on otseselt häiritud selgroolülide vahelised kettad (diskid), sidekoed ja lihaskond, kõik mis toetab selgroogu, on samuti negatiivselt mõjutatud.
Peavalude ja seljavalude põhjust on väga tihti võimalik leida just selgroo funktsionaalsest häirest.

.


Kristalli- ja kiviteraapia

Kiviravi on olemas olnud juba aegade algusest peale, see on vana ravimisvorm, mille omadused on ammu tõestatud. Kivi elektromagneetiline kiirgus mõjutab kokkupuutel inimesega tema energiavoo meridiaane (trajektoorid, mida mööda energia inimese kehas liigub), tšakrate (energeetiliste keskuste) tegevust, närvi elektriimpulsse, hormonaalsete näärmete tegevust, rakkude, naha ja organite metabolismi. Kiviravi hakkab toimima kokkupuutel sarnaste sagedustega, st. sarnaste mineraalide või energeetiliste struktuuridega (nn resonants).
Kiviravi stimuleerib peale füüsilise tervise ka hingelist, vaimset ja mentaalset vormi.
Kiviravi on terviklik ravimissüsteem, kus kivide looduslikud omadused peegeldavad keha, mõistuse ja vaimu põhimõtete omadusi. Kiviravi on intuitiivne, energeetiline, analüütiline ja empiiriline tervendamisviis.


Maagiline Matrix

Maagiline Matrix (USA-s: Matrix Energetics) integreerib kvantteaduse, mis on tõepoolest tervendamistöö viimane sõna, subtiilse energia, morfogeensed väljad, mittelineaarse aja, paralleelsete universumite teooria ja muud, et nihutada valgust ja informatsiooni, mis informeerib energeetilist keha, mis moodustab meie füüsilise, mõistusliku, emotsionaalse ja vaimuliku mina.

Matrix Energetics on terviklik tervendamise, enesehoolduse ja transformatsiooni süsteem ja on välja töötatud Dr. Richard Bartlett-i poolt, kes elab ja töötab Ameerika Ühendriikides. Seal viib ta läbi ka vastavaid seminare ja koolitusi.

Maagiline Matrix näib mõnikord olevat maagiline oma väljendusvormis, kuid põhineb subtiilse energia füüsika seadustel ja väljendusvormil ning kvantfüüsika, superstringiteooria ja Sheldrake’i vormiresonantsi kontseptsioonidel ja seadustel.
Maagiline Matrix baseerub eeldusel, et oleme vaimolendid; et meil on juurdepääs reaalsusele, mis pole enam piirav, ning et silmapilkne muutus valguse kiirusel on võimalik.
Struktuurid, mille poole pöördutakse, on bioloogilised infoväljad, mis moodustavad aktiivse, pidevalt resoneeriva maatriksi. See maatriks ja tema ühenduspunktid võimaldavad pidevat kiiret koherentset ühendust läbi kogu keha. Vibratsioone ja lainete kuju selles maatriksis saab muuta, tänu millele saab praktiseerija lasta kokku variseda käesoleva reaalsuse ja tuua sisse uue informatsiooni.Floating e. hõljumine

Mis on floating (eesti k. hõljumine)? Nimi floating on alternatiivnimi teaduslikule nimele REST (Restricted Environmental Stimulation Technique). Floating’u kasulikkust tervisele hakkas vähehaaval avastama USA doktor John C. Lilly  1954 aastal. Lilly avastas, et tänu REST-tehnikale aeglustus ajulainete töö sügava une tasemele, mistõttu on antud tehnikal rahustav toime. 1980ndatel jõudis floating Rootsi. Meedia ja inimeste tähelepanu aga on antud toode ning selle mõjud pälvinud alles viimase 7-8 aasta jooksul. Hetkel on ainuüksi Rootsis 100-120 floating-kambrit.

Mis siis ikkagi on floating? Lühidalt: rahustav vann, milles inimene lesib selili 30%-se soolveega täidetud kambris – seal on pime, vaikne ja temperatuur on u. 35° ning kuna piir õhu ja vee vahel kaob, võib täiesti segamatult ja rahulikult lõõgastuda.
“Floating tagab soodsa hinnaga ning tervislikul viisil väga sügava lõdvestuse ning leevendab tõhusalt stressi ja valu."– Anette Kjellgren, Karlstadi ülikooli teadur.


AuraTransformatsioon

AuraTransformatsioon™ - Püsiv teadlikkuse laiendamine

AuraTransformatsioon™ on püsiv ja sügav aura ja sisemise sära suurendamine, mis aja möödudes toob kaasa palju individuaalseid eeliseid.

Lühidalt öeldes ühendab AuraTransformatsioon™ naiseliku intuitsiooni ja meheliku aktiivsuse. AuraTransformatsioon™ tugevdab läbilöögivõimet isiklikus kiirguses ja energias, mis ei lase end suuremate või väiksemate väliste takistuste poolt alla suruda. AuraTransformatsiooni™ läbinud muutuvad rõõmsamaks ja ei lase end enam juhtida pimedast päevakavast, mis on sisemise tunnetusega vastuolus. On palju lihtsam ennast defineerida ja maailmaga suhtlemisel oma piire seada.

Auratransformatsiooni™ viib läbi auratransformaator, kes on kontaktis suure tervendava jõu ja sügava sisemise tasakaaluga. Auratransformaator töötab vastupidiselt paljudele tervendajatele puhta valguse asemel tasakaaluenergiaga ja AuraTransformatsiooni™ abil saab tasakaalustada kliendi energiasüsteemi, mille tulemusena klient ei näe elu enam vaid musta või valgena. Klient tasakaalustub nii energeetiliselt kui ka auras ja kiirgamises, samal ajal kogetakse sügavat sisemist tasakaalu, mida ei saa sõnadega kirjeldada. Seda peab ise kogema!Kristallenergiasse üleviimine

Auratransformatsiooni eesmärgiks on energeetilise sageduse tõstmine auravälja valgusosakeste muundamise  kaudu indigoenergiasse. Selle energeetilise muutuse järgmiseks evolutsiooniliseks etapiks on iseseisev areng kristallenergia sagedustesse.

Paraku ei ole kõik transformeeritud suutelised iseseisvalt järgmist sageduse oktaavi saavutama. Põhjused võivad olla erinevad -  liigne keskendumine materiaalse maailma muredele; sisemine häälestatus; uskumustest ja veendumustest kinnihoidmine; oma energia eest  vähene hoolitsemine (negatiivne mõtlemine) jpm.

Kristallenergia on oma olemuselt tuleenergia, andes inimesele suuremat oma sisemise Mina esiletoomise võimet (karismat), tarmukust, suurendab oma potentsiaali väljendamst, mõjujõudu, isetervendamise suutlikkust etc.
Seanss on võrreldav auratransformatsiooniga, olles järgmiseks sammuks, ehk vibratsioonilise oktaavi tõstmiseks indigoenergiast kristallenergiasse.


Holotroopne hingamine

HOLOTROOPNE HINGAMINE JA HINGAMISE TÄHTSUS
Viimase 25 aasta jooksul on Stanislav Grof koos oma abikaasa Christinaga töötanud välja teraapia- ja eneseuuringute meetodi, mida nimetatakse „holotroopseks hingamiseks“. See võimaldab kutsuda esile väga võimsaid holotroopilisi seisundeid väga lihtsate vahenditega – kiirendatud hingamine, emotsionaalne muusika ja kehatöö tehnikad, mis aitavad kõrvaldada varjatud bioenergeetilisi ja emotsionaalseid blokaade. Selle meetodi teooria ja praktika ühendab ja kombineerib mitmesuguste iidsete ja pärismaisete traditsioonide, ida vaimsete filosoofiate ja lääne süvapsühholoogia elemente.
Juba inimajaloo algusaegadest alates on mitmesuguseid hingamistehnikaid religioossetel ja tervendavatel eesmärkidel kasutatud. Hingetõmbed ja hingamine on mänginud väga olulist rolli iidsete ja preindustriaalsete kultuuride kosmoloogias, mütoloogias ja filosoofias ning olnud tähtsaks abivahendiks rituaalides ja vaimses praktikas. Juba varasest ajaloost alates on peaaegu iga suurem, inimloomust mõista püüdev psühholoogilis-vaimne süsteem pidanud hingamist keha, meele ja vaimu vaheliseks elutähtsaks sidemeks. Sajandeid on teatud, et hingamise abil on võimalik teadvust mõjutada. Materialistlikus teaduses on hingamine oma püha tähenduse minetanud ning seda ei seostata enam psüühika ja vaimuga. Viimasel paaril aastakümned on lääne terapeudid hingamise tervendava potentsiaali taasavastanud ning töötanud välja tehnikad, mis seda ära kasutavad. Hingamine on autonoomne funktsioon, mida saab tahtega mõjutada. Hingamisrütmi tahtlik kiirendamine lõdvendab harilikult psühholoogilisi kaitsemehhanisme ning viib teadvustamatu materjali vabanemise ja esilekerkimiseni. Kui inimene ei ole sellele protsessile ise tunnistajaks olnud ja seda isiklikult kogenud, siis puhtintellektuaalselt on selle tehnika jõudu ja tõhusust raske uskuda.DermaLife SPA tervisekapsel

 Kas teate, et meie pisikesel Eestimaal asub maailma juhtivam basseinide ja tervisekapslite tootja Wellspa?
Patenteeritud tervisekapsli Dermalife SPA alustaladeks on multisensoorsete spaasüsteemide uue põlvkonna innovatiivne mõtlemine, esmaklassiline disain ja funktsioonid, mis võimaldavad pakkuda klientide probleemidele tõelist iidset spaalahendust.
Dermalife SPA tervisekapsel viib kliendi täiuslikku spaakeskkonda ja on lihtne kasutada. Funktsioonide mitmekülgsus ja jõuline sünergia võimaldab hooldustele anda uue kvaliteedi, kus saab arvesse võtta kliendi elustiili, vajadusi ja soove. Dermalife SPA protseduurid pakuvad võimast lõdvestavat meelelist kogemust ning täiuslikku heaolutunnet, ühendades endas muda, meretaimi, geele, mähiseid, maske, soolasid ja looduslikke ekstrakte.
Programmides on kombineeritud funktsioonid, mis annavad parimad tulemused jääkainete väljutamisel, naha noorendamisel, mediteerimisel, kaalu langetamisel.

Tervisekapsli programmid sisaldavad alljärgnevaid funktsioone:
· Aroomi/ürditeraapia
· Hydrofusion™
· Infrapuna
· Kromoteraapia
· Hüdromassaaž
· Kuuma/külma vee protseduurid
· Aur
Wellspa Dermalife SPA tervisekapsel on sobiv kasutamiseks nii väikestes hubastes salongides kui ka suurtes spaades. Kvaliteetsetest materjalidest kõrgtehnoloogiline tervisekapsel võimaldab korraga nautida nii terviseprogramme kui ka kogu keha ning nägu hõlmavaid iluprotseduure.

 Kromoteraapia e. värviteraapia

Kromoteraapial ehk värviteraapial on sajandite pikkused traditsioonid.
Käesolevaks ajaks on välja selgitatud, et monokroomne valgus mõjutab organismi elulisi parameetreid - vererõhku, pulssi, hingamist. Nii näiteks tõstavad nimetatud näitajaid punased, kollased ja oranžid toonid, alandavad aga rohelised, lillad ja sinised toonid. Kaasaegse tehnoloogia abil on osutunud võimalikuks luua monokroomse valguse allikas, millel on ainulaadne palett erineva küllastusastmega värve.
Näiteks tervisekapslites kasutatav kromoteraapiaseade võimaldab nautida “värvivanni”, kus värvid vahelduvad ja kiirguvad läbi vannivee ning nähtava spektri värvide segunemine ja eraldumine loob kordumatu visuaalse efekti moodustades mitmevärvilisi üleminekuid kogu spektri skaala ulatuses, rahustavatest ja lõdvestavatest kuni tasakaalustavate ja aktiveerivateni.

Värvide mõju
Kõige põhjalikumalt on uuritud pikalainelise punase ja lühilainelise sinise kiirguse mõju meie keha reaktsioonidele. Katsete tulemused näitavad muuhulgas ka seda, et meie organism reageerib tugevale värviärritusele vastureaktsiooniga.
Üheks eksperimentaalselt tõestatud seaduspärasuseks on inimese temperatuuritaju sõltuvus ümbritsevast värvist. Nii võib külmas (sinises-rohelises) ruumis sama temperatuuri tunnetada 3-4 kraadi võrra madalamana kui soojas (punases-oranzis) ruumis.

 Rännak - The Journey

Kogu elu on nagu pikk rännak roheliste lopsakate aasadeni, kus elutarkus, hingerahu, loovus ja elukvaliteet saavad ôilmitseda. Rännaku sooritamine aitab arengut elurännakul kiirendada ja soovitud suunas suunata.

Rännak on…

... eelkôige abivahend neile, kes soovivad oma eluteel edasi jôuda.

- Neile, kes on môistnud, et muutused välises elus algavad muutustest sisemuses.
- Neile, kes on mingisse teemasse kinni jäänud.
- Neile, kelle keha on hakanud ilmutama nôrkuse märke.
- Neile, kelle teele on tulnud välised raskused, mis sunnivad hankima uusi sisemisi arusaamu.
- Neile, kes kannavad kaasas mineviku koormat.
- Neile, kellel on soovimatud harjumused ja käitumisviisid.

Rännak on teekond inimese sisemisel maastikul, mis toimub pealtnäha nagu vestlus, kuid hôlmab kôiki tasandeid sealhulgas ka môtte-, tunde- ja vaimukeha. Tavaliselt jääb sellisest rännakust jälg selge positiivse muutuse näol. Rännaku ajal istub rändaja suletud silmadega, et välistada väliseid muljeid ja säilitada kontakt keha, alateadvuse ja tunnetega. Rännak kestab tavaliselt kaks tundi. Igaks konsultatsiooniks on vaja varuda kolm tundi, siis on aega ka vestluseks enne ja pärast protsessi.

Paljudele inimestele on Rännaku läbimine olnud uueks alguspunktiks. Teistele on ta andnud selgust oma olemisviisist, ja pannud aluse soovimatute harjumuste muutmisele. Paljud on läbi töötanud traumasid ja vabanenud mineviku koormast.Toitumisteraapia

TOITUMISTERAAPIA aitab inimestel läbi toitumise korrigeerimise ning toidulisandite kasutamise oma terviseprobleemidega paremi toime tulla. Paljudel juhtudel õnnestub haigusest vabaneda või selle sümptoome leevendada, mis võimaldab ravimite kasutamist vähendada. Toitumisteraapia võimaldab ka haigusi vältida.

Eestis koolitab toitumisterapeute praegu vaid Annely Sootsi Koolituse Tervisekool (www.tervisekool.ee). Toitumisteraapiaks saab nimetada vaid niisugust nõustamist, mida pakub vastava teraapiaõppe läbinud isik.

Toitumisterapeut oskab hinnata inimese tervislikku seisundit ainevahetuslike muutuste seisukohast, suunata teda vastavatele analüüsidele ning määrata tema individuaalsust arvestades toitumisravi. Toitumisterapeut ei saa olla vaid mingi ühe suuna või firma või dieedi esindaja, ta kasutab teadusuuringutel põhinevat teadmist ning lähtub iga kliendi individuaalsetest vajadustest. Toidulisandid, mida toitumisterapeut soovitab, on vabad kahjulikest lisaainetest, ökoloogiliselt puhtad ning sisaldavad kõige paremini omastatavaid parimaid toimeaineid.

Eesti Toitumisteraapia Assotsiatsioon (ETTA) on kehtestanud toitumisteraapiale ning toitumisterapeutidele ametinõuded. Kodulehelt (www.toitumisteraapia.ee) leiate infot ühingu poolt korraldatavatest üritustest, sealt leiate ka informatsiooni kvalifitseeritud toitumisterapeutide kohta, pidevalt lisandub uut informatsiooni haigustepuhusest toitumisest.

TOITUMISNÕUSTAJAD on toitumisterapeutidega võrreldes läbinud väiksema mahuga koolituse. Nad on õppinud nõustama üldise tervisliku toitumise küsimustes, kuid ei ole läbinud kliinilist praktikat, et anda nõu individuaalsete terapeutiliste dieetide kohta, nad ei anna haigustepuhuseid dieedisoovitusi.


Annely Soots
Eesti Toitumisteraapia Assotsiatsiooni president 
Tervisekooli direktor ja õppejõudPerekonstellatsioonid

Kuna iga inimene kuulub perekonda – nii lapsepôlve kui praegusesse – on pere, pereliikmete ja perekonna saatusega seotud teemad aktuaalsed igale inimesele.  Iga inimene kuulub peresüsteemi ja omab oma peresüsteemis erilist kohta olles energeetiliselt ühendatud kôigi teiste peresüsteemi liikmetega. See käib ka nende kohta, kes viibivad eemal kas lahusoleku vôi surma tôttu.
Perekonstellatsioonide abil on vôimalik nähtavaks teha dünaamikaid, mis valitsevad erinevates perekondades, inimsuhetes, emotsionaalsetes probleemides, môjutavad sümptomeid ja seovad alateadlikult.
Konstellatsioonides tehakse suhted ja seosed nähtavaks esindajate abil, kes esindavad kas elavaid vôi lahkunuid. Üks konstellatsioon vôib hôlmata mitmeid pôlvkondi ja tuua ilmsiks varjatud jôude, mahasurutud tundeid, päritud harjumusi, hoiakuid ja varjatud sidemeid.
Lühidalt öeldes aitavad perekonstellatsioonid parmini môista tegelikkust sellisena nagu ta on ja taasühendada seda, mis on lahku viidud. Seeläbi saavandi haigetsaanud hinged tagasi oma tervendava jôu. Konstellatsioonide tulemused on sageli üllatavad ja hôlmavad kodu antud perekonna süsteemi.Buteyko hingamisteraapia

Astmast vabaks hingamisega - Buteyko hingamisteraapia
Buteyko hingamisteraapia arendas välja vene arst prof. Konstantin Buteyko 1950ndatel aastatel, kes leidis, et üks peamistest astmat põhjustavatest teguritest on ülehingamine – hüperventilatsioon, kus hingatakse rohkem kui ainevahetuseks vaja. Seejuures kaotab organism liiga palju süsihappegaasi. Süsihappegaasi teatud taseme säilitamine organismis on eluliselt vajalik. Prof. Buteyko leidis, et astma on tegelikult organismi kaitsereaktsioon püüdmaks säilitada seda taset.

Buteyko hingamisteraapiaga ravitakse kroonilist nohu, bronhiiti, norskamist, südame-veresoonkonna haigusi, ärevushäired aga eelkõige on saavutatud erakordseid tulemusi just astmaravis. Läbi on viidud erinevate haiglate juures 6 hästi dokumenteeritud kliinilist ravikatset ja tulemused on olnud ühtlaselt ülihead: 3 kuu möödudes vähenes bronhodilaatorite kasutamine 90% (kontrollgrupil – 14%), steroidide kasutamine 50% (kontrollgrupil – 0%) ja sümptomite vähenemine ca 70% (kontrollgrupil -14%).  Elukvaliteet st. füüsiline ja sotsiaalne aktiivsus, meeleolu, tulevikuvõimaluste hindamine tõusis üle 50% (kontrollgrupil langes ca 24%)

Prof. K.Buteyko leidis, et mitte ainult astmaatikud ei hinga üleliia vaid enamus inimesi hingab rohkem kui tarvis ja nimetas seda „varjatud ülehingamiseks” ja selle sümptomid on järgmised:
· puhkeseisundis hingatakse läbi suu
· hingamine on kuuldav
· pidev haigutamine
· sagedased ohkamised
· hingamisel on rindkere liikumine tugevalt nähtav
· norskamine
· rääkimisel ahmitakse õhku sisse läbi suuReisid

Alati ei piisa kodumaistest tervendusprotseduuridest ja paaripäevasest sõidust SPAsse või maale vanaema juurde. Vahel on vaja minna ära. Kaugele, iseendaga või toredate inimestega koos. Eemale stressist ja igapäevamuredest, et keha, vaim ja hing saaksid teha uue stardi, et klaarida oma sees kõik, mis on sinna kuhjunud.
Teistsuguses kultuuris, erinevas kliimas on hea lasta endale mõjuda loodusel, inimestel ja terviseprotseduuridel, mida kodumaal võibolla saadagi pole.
Uues keskkonnas, ilma igapäevase sisseharjunud rutiinita on tervendamismeetodid ka selle tõttu tõhusamad, et inimene on ootamatus olukorras, ta ei oska ennast eelnevalt blokeerida kuna saabuv on tihti niipalju erinev tavalisest.
Samuti on näiteks lõunamaadel inimesed palju sõbralikumad ja sulatavad väliselt külmal, sisemiselt kuumal Põhjamaa inimesel karmi kooriku ümbert ära.
Selleks, et minna reisile, ei pea ise uskumatult suurt eeltööd ära tegema. Spetsiaalsed reisifirmad panevad kokku sobiva programmi, arvestades inimese soove ja vajadusi, tuleb ainult ise julgelt nõu küsida.

Head reisimist ja tervenemist!Toitumisalane nõustamine

Toitumisalane nõustamine hõlmab info andmist tervisliku toitumise kohta nii tervetele kui haigetele inimestele.

Toitumisnõustaja oskab analüüsida kliendi menüüd, anda soovitusi selle muutmiseks.

Toitumisnõustaja tunneb toiduallergiat ja -talumatust ning oskab juhendada kliente neile sobivate menüüde koostamisel, juhendab tervislikku detoksifikatsiooni ehk puhastumist ning kaalu langetamist, seedimise parandamist, toiduainete omavahelist kombineerimist jms.

Toitumisnõustaja oskab anda individuaalseid soovitusi dieedi ja elustiili muutmise osas, et ära hoida haigusi või saavutada optimaalset tervist. Haigustepuhuse toitumisravi saamiseks tuleb aga pöörduda toitumisterapeudi poole, kes on saanud vastava ettevalmistuse.Osteopaatia

Osteopaatia aluseks on 1874. aastal Ameerika sõjaväearsti ja inseneri Andrew Taylor Stilli rakendatud ravipõhimõte, mille ta nimetas osteopaatiaks (kreeka keeles osteon – luu, pathos – haigus, kannatus).


 Dr Stilli järgi on inimkeha üks tervik: toimimishäire ühes piirkonnas kahjustab teisi piirkondi.

Ta oli veendunud, et enamikku haigusi võib leevendada või ravida ilma medikamentideta. Võtmeks on anatoomiliste kõrvalekallete leidmine ning vaba närvienergia ja kehavedelike voolu takistavate häirete korrigeerimine kehas.

Dr Still pidas paljude haigusseisundite põhjuseks tugi-liikumisaparaadi häireid. Ta avaldas osteopaatia põhitõed teoses “Osteopaatia filosoofia”, kus selgitas, et osteopaatiline kahjustus selgroolülide vahel põhjustab veresoonte ja närvide pitsumist. Pitsitusseisundi eemaldamisel osteopaatiliste võtetega antakse organismile võimalus end ise tervendada.

Ameerikast levis õpetus Euroopasse - esmalt Inglismaale, sealt edasi Prantsusmaale, seejärel teistesse Euroopa riikidesseIluteenused

Inimese keha vajab hoolt ja armastust mitte ainult seestpoolt vaid ka väljast. Selleks on hea võimalus kasutada mitmesuguseid näo- ja keha hooldusi.
Iluhoolitsustega kaasaskäiv kenam välimus annab sisemist enesekindlust ning julgust olla just see, kes sa oled.

Enamuse iluprotseduuride tegemisel kasutatakse bioaktiivseid aineid, millel on mõju ka sügavamale sissepoole. Näokreemid ja kehakreemid, maskid ja ravikosmeetika mitte ainult ei muuda naha välimust esteetilisemaks vaid mõjuvad ka nahaalustele kudedele neid ravides, ergutades või lõdvestades, kuidas parajasti vaja on.
Nahk kui keha suurim eritusorgan vajab abi oma funktsioonide täiuslikuks jätkamiseks kuni inimese kõrge vanuseni.Kinesioloogiline teipimine

Kinesioloogia (kinesis – liikumine, logos – õpetus) on teadus, mis uurib inimese motoorikat st. liigutustegevuse- ja kehahoiaku mehhanisme.
Kinesioloogilise teipimise –„ kinesiotaping“ -  meetod on välja arendatud Jaapanis, 1978-ndal aastal Dr. Kenzo Kase poolt ning selle eesmärgiks on toetada kehaomaseid tervenemisprotsesse spetsiaalse materjaliga lihase või liigese teipimise abil vastava teibi pealepanemise tehnikate kaudu. Eestisse jõudis nimetatud meetod alates 2006-ndast aastast.
Kinesioloogilise teipimise meetodi abil saab koheselt vähendada või kaotada valu lihastes ja liigestes või soodustada nende õiget asendit ning füsioloogilist liikumist.


Püsimajäänud reflekside hindamine

Dr. Masgutova poolt välja töötatud MNRI (Masgutova  Neuro-sensoorse Reflekside Integreerimise) meetodil  saab mõõta ja täpselt määratleda „kinni jäänud“  lapsepõlve refleksid, mis on mõjutanud ja jäänud pidurdama lapse tasakaalustatud arengut. Lapsepõlve reflekside ilmumine, toimeaeg ja lõplik integreerumine peavad toimuma kindlas järjekorras, toetades  lapse kõigi süsteemide järk-järgulist arengut.
Uurimustööde käigus ja erinevate katsegruppide baasil  on näiteks kindlaks tehtud, et tähelepanu puudulikkusega ja hüperaktiivsusest tingitud tähelepanu puudulikkusega  laste puhul on enamusel tegemist nelja püsima jäänud lapsepõlve refleksi kombinatsiooniga. Nendeks on Moro refleks, mis toimib „väravana“ temast otseselt sõltuvatele sümmeetrilisele toonilisele kaelarefleksile, toonilisele labürindirefleksile ja asümmeetrilisele toonilisele kaelarefleksile.  Loomulikult on iga lapse puhul kõik sümptomid personaalselt erinevad ning iga lapse  erinevate reflekside olemasolu/ puudumise aste  selgub mõõtmiste käigus. Enamik düsleksia tekkepõhjuseid peitub aga lapse varajases arengufaasis (2-4 elukuu), kus pannakse alus  audio-visuaalsete, tasakaalu, gravitatsiooni, ruumilisuse ja keha telgjoonte tunnetamisega seotud neuro-sensoorsete protsesside  kooskõlastatud tekkele ja arengule.


Taasühendav tervendamine

Taasühendav tervendamine (The Reconnective Healing) ja taasühendamine (The Reconnection) taastavad meie ligipääsu informatsioonile, mis  on olemas Universumis meie veatu, Jumaliku olemuse kohta. Erinevatel ajaloolistel põhjustel  oleme me selle sideme kaotanud. Taasühendava tervendamise praktiku ülesanne on aidata see juurdepääs taas luua. Seeläbi paranevad  meie suhted, tervis, emotsionid, intuitsioon. Pääseb valla loovus ja vaba areng.

Taasühendava tervendamise seansi jooksul viibib klient informatsiooni voos ja tema ainus ülesanne on lõdvestuda, saadaolev  info vastu võtta, olla hetkes ja tajuda toimuvat. Muutused võivad toimuda kas kohe või alles mõne aja möödudes. Midagi muutub kindlasti! Ja tsiteerides meistrit, „...me oleme õnnega koos, kui saabunud muudatus vastab meie ootustele“.
Inimteadvus on paraku selline, et oma läbinisti materiaalse olemuse tõttu ei ole me võimelised adekvaatselt hindama, milline muudatus meie elus on antud hetkel kõige olulisem. Kõrgema teadvuse tasandil on pilt aga sootuks teine. Kui on olemas probleem või situatsioon, mille muutmine ja tervenemine on vajalik, siis see ka muutub. Meie ülesanne on seda märgata ja oma edasise arengu huvides ära kasutada.


Veeteraapia

Mis on veeteraapia?
1980. aastatel hakkas ameeriklane Harold Dull edasi arendama Jaapani zen shiatsu massaaži vees, nimetades seda tehnikat watsuks (WATer shiatSU). Watsu hõlmab veemassaaži ja venitusi ning hõljumist vee peal ja vee all. Veealune osa kätkeb endas ka spetsiifilist hingamistehnikat, mis aitab esile kutsuda sukeldumisrefleksi ja võimaldab pikalt ning pingevabalt vee all olemist nautida. Individuaalseanss kestab tavaliselt 45 minutit ja toimub 33-36-kraadises vees.
Watsu tehnika on kasutusel rohkem kui 40-l maal. Meie kasutame Eesti veeteraapias lisaks shiatsule mitmete erinevate koolkondade massaaživõtteid ning venitusi - kõik tehtud täielikus kohalolus ja tervikliku lähenemisega ning vastavalt sellele, mida keegi hetkel vajab. Seansi ajal toimub sügavlõdvestus, mis tasakaalustub ajupoolkerade töö ning aitab leevendada nii füüsilisi, emotsionaalseid, mentaalseid kui ka intellektuaalsed probleemid. 


PSYCH-K

Sinu uskumused on Sinu isiksuse alusmüür. Just sinu uskumused määravad selle, kas pead ennast vääriliseks või väärtusetuks, võimsaks või jõuetuks, kompetentseks või ebakompetentseks, usaldavaks või kahtlustavaks, kuhugi kuuluvaks või väljaheidetuks, sõltuvaks või sõltumatuks, paindlikuks või hinnanguid andvaks ja kas sind koheldakse õiglaselt või oled sa ohver ning kas sa oled armastatud või vihatud. Sinu uskumustel on sinu elus väga kaugeleulatuvad tagajärjed, nii positiivses kui ka negatiivses mõttes. Uskumused avaldavad mõju sinu tujule, suhetele, töötulemustele, enesehinnangule, füüsilisele tervisele ning isegi sinu religioossetele ja vaimsetele veendumustele.

Kui kaalul on nii palju, siis on ülimalt oluline teada, kuidas muuta meid piiravaid uskumusi meid toetavateks. Ja selles PSYCH-K® seisnebki! Selleks et paremini mõista seda, kuidas oma uskumusi kindlaks teha ja muuta, vajame mõningaid teadmisi sellest, kuidas  aju töötab.

"PSYCH-K® on kasutajasõbralik viis oma meele tarkvara ümberkirjutamiseks, et tuua muutus oma ellu."
- Robert. M. Williams, M.A. PSYCH-K® meetodi autor.

Sinu alateadvuses peituvad uskumused loovad piirid sellele, mida Sa oled võimeline saavutama!Aura ja tšakrafotod

Aura foto on huvitav ennekõige enesetunnestuslikust seisukohast. Paljud meist on valinud endale elukutse või elustiili arvestamata oma hinge, temperamendi või teiste psühhoemotsionaalsete vajadustega. Selliste inimeste elu möödub pidevas pinges, stressis või vaikses igatsuses realiseerimata jäänud võimaluste järele.
Kuid isegi need inimesed, kes on leidnud sisemise harmoonia tunnevad aegajalt ebakindlust ja ebamugavust, mis on tekitatud välisteguritest. Aura foto aitab igal inimesel:

•paremini mõista oma sisemaailma ja isiksuse eripärasid;
•märgata seost oma füüsilise tervise ja psühhoemotsionaalse seisundi vahel;
•näha mõju, mida avaldavad välised faktorid inimese füüsilisele, hingelisele ja energeetilisele seisundile;
•õppida kontrollima oma psühhoemotsionaalset seisundit, siluda välistegurite mõjusid, valida optimaalseid lahendusi pingelistes või vastutavates olukordades;
•näha muutusi pärast hingeliste harjutuste, joogaharjutuste, eeterlike õlidega massaaži või teiste vaimuturgutavate toimingute tegemist;
•hinnata kuidas väline ja sisemine mõjutamine mõjutab ka aurat.

Aura foto annab inimesele võimaluse enesehinnanguks ja enesetäiendamiseks.Heliteraapia

Helid on üks võimsamaid ravivahendeid ning nende ravivat ja korrastatavat mõju tasakaalu saavutamiseks on kasutatud läbi aegade. Usk helide tervendavasse jõusse on olnud tihedalt seotud arusaamadega haigusest ja tervenemisest. Haiguste ja tervise tagamaade selgemaks saamisel on heliteraapia peamiseks rõhuasetuseks saanud haiguste ennetamine ja tervise edendamine.

HELID + TAHE = TERVENEMINE
Helid ümbritsevad meid igalpool ja mõjutavad olenemata meie tahtest, nii   harmoniseerivalt kui ka hävitavalt (näiteks riidlemine ja enamus TV-st tulevaid helisid). Algelementidest on heli seotud eetriga, eeter omakorda loob ruumi. Seega muudab heli ruumi omadusi meis ja meie ümber. Kui kasutada täpselt välja toonitud kõlasid ehk võnkesagedust ja helidele lisada inimese tahe ehk energia, siis toimub tervenemine lihtsalt ja kergelt. Heli loob resonantsi inimorganismiga, tasakaalustades ja puhastades rakke ning rahustades tundeid ja mõtteid. Varasemalt kehasse blokeerunud emotsioonid vallanduvad ning vabanenud energia loob sisemise rahu. Tasakaalustunud seisundis on inimorganism võimeline ennast ise ravima, taastuvad nii keha kui hing.

Helimassaaž, milles kasutatakse tšakrafoni ja helitoru, elavdab inimkeha lihaseid, liigeseid ja siseorganeid ning tugevdab immuunsüsteemi. Helilained puhastavad aurat ja vabastavad rasket energiat. Heli võimaldab blokeerunud energial taas vabalt voolata, taastades sisemist rahu ja tasakaalu. Need toonid on sügavalt lõõgastavad ja noorendavad, ülemhelid aktiveerivad iga aatomi teie kehas. Helimassaaž on kasulik kõigile, sest aeg-ajalt toimub energiakeskustes ehk tšakrates ikka blokeeringuid ja tasakaalust väljumist.Metameditsiin

Mõtted ja tunded ning see, mil moel lahendame oma igapäevaseid probleeme, määrab selle, kas üldse ja millised haigused meil välja kujunevad.
On olemas kindel seos inimese elus ootamatult toimunud dramaatiliste sündmuste ning seejärel tekkinud haiguste vahel. Need teadmised on inimestel alati olemas olnud, kuid nüüd on need ka teaduslikult tõestatud. Esimesena kirjeldas neid seoseid Saksa arst dr. Hamer ja need uuringud on saanud aluseks metameditsiinile.

Metameditsiin aitab inimesel mõista, missugused ootamatud emotsionaalsed üleelamised on seotud konkreetse haigusega. Seda mõistes on võimalik vabaneda hirmust, mis haarab enamus inimesi raske diagnoosi saamisel. Oma emotsioone läbi töötades on meil võimalik oma paranemisele kaasa aidata.

Sinu keha on intelligentne!
Meie organism on väga intelligentne, hästi korraldatud ja keerukalt üles ehitatud süsteem. Iga haigusprotsessi võib mõista kui looduse bioloogiliselt, hingeliselt ja vaimselt tähenduslikku sündmust. Selle eesmärk on ellujäämine ja tähelepanu juhtimine emotsionaalsele konfliktile ning lahenduse leidmine, ühtlasi ka evolutsioon ja organismi isetervenemine. 

Metameditsiin on diagnostikavahend, mis aitab meil leida haiguste algseid tekkepõhjusi ja mõista, millises haigusprotsessi faasis me oleme ning ühtlasi võimaldab meil teadvustada, kuhu oleme jõudnud oma isiklikul arenguteel.

Iga sümptom on tähenduslik protsess. Leides sümptomite taga oleva emotsionaalse konflikti, on sul võimalus see emotsioon vabastada ja õppida olukorrast.Tulevikuteraapia

Tulevikuteraapia (ingl.k. Future Life Progression) hõlmab laia kasutusvõimalusega tehnikaid, millest võib abi saada nii ettevõtte tippjuht tulevikutrendide kohta info saamiseks,  koduperenaine oma lastele sobivaima kooli valimiseks kui ka hetkel üksik inimene oma hingesugulase leidmiseks. Nende tehnikate abil on võimalik heita pilk tulevikku, saada ühendust oma tulevikutarkuse ja -oskustega, ning kujundada oma saatust.

Nii, nagu möödunud elude puhul, kui liigud ajas tagasi, on võimalik ka ajas edasi liikuda ning näha killukesi oma tulevikust. Kui sulle ei meeldi see, mida seal näed, siis saad teada, mida praegu muutma peaksid, et nähtud tuleviku variant ei realiseeruks. Tulevikuteraapia põhineb ideel, et meie teod kujundavad meie tulevikku. Seega aitab tulevikuteraapia lõpetada aja raiskamise nendele asjadele (ja inimestele), mis pikas perspektiivis meeldivaid olukordi ja lahendusi ei loo, ning seada oma elu õigetele rööbastele parima võimaliku tuleviku suunas.EMF Tasakaalustamise Tehnika - kiirenenud areng armastuse energias

EMF Tasakaalustamise Tehnika (EMF Balancing Tehnique) looja on Peggy Phoenix Dubro, kes on nüüd üleilmselt tuntud kui Elektromagnetvälja Tasakaalustamise Tehnika (EMF Balancing Technique) väljatöötaja ja peamine Universaalse Kalibreerimisvõre (Universal Calibration Lattice) asjatundja. Seda tehnikat praktiseeritakse ja õpetatakse praegu enam kui 70 riigis üle terve maailma, kusjuures erinevate kultuuride ja religioonide esindajad võnguvad kaasa EMF-i töö algse taotlusega – saada tundma ja elada oma elu nii täielikult kui võimalik, olles teadlik armastuse energiast, kõige seotusest ja iga üksiku inimolendi kordumatust ja pühast olemusest.

Mis on energiaseanss?
EMF tehnika energiaseanss on oma elektro-magnet-välja (aura) ja selle energeetiliste mustrite kogemine. Iga seansi käigus tugevdatakse seda süsteemi, et see oleks suuteline endas enam Armastuse laengut kandma. Energiaseanss kestab u tund aega ja seansi saaja lebab sel ajal täies rõivastuses massaažilaual, seansi tegija teeb seansi saaja ümber rea tai ji sarnaseid liigutusi, vabastades energeetilisi blokeeringuid ning lausudes taotlusi ning austades seansi saajat.

Milleks teha energiaseanssi?
Inimestel on väga erinevaid põhjuseid, miks seda kogeda: soov terveneda, et end paremini mõista. Iga seansi käigus antakse edasi väga tugev joondus, mis tugevdab inimese energiastruktuuri – Universaalset Kalibreerimisvõret. “Kalibreerima” on siin tähenduses mõõtma ja tugevdama. Selle ühenduse võimendamine on vajalik, kuna oleme kogu aeg ühenduses Kosmilise Võrega ja nii oleme suutelised enam energiat kandma. EMF tehnikas on kokku 13 faasi, igaüks eriomaste valguse- ja energiamustritega. Iga seanss on erinev.Ayurveda

Ayurveda on Indiast pärit holistiline meditsiinisüsteem, kus arvestatakse igaühe individuaalsusega. Ayurveda eesmärk on pakkuda toitumis- ja elustiilialaseid juhiseid, nii et terved inimesed püsiksid tervena ning terviseprobleemidega inimestel õnnestuks tervist parandada.

Ayurveda on holistilise taustaga elu teadus, mille eesmärk on tervist kaitsta, säilitada ja parandada. Sanskriti keeles tähendab AAYUS elu ja VEDA teaduslikke teadmisi. Ayurveda õpetab inimkonnale, kuidas

· Kaitsta tervist (Sukha Ayu – terve ja õnnelik elu)
· Vältida terviseprobleeme ja neid ravida (Dukha Ayu – haigustega ja õnnetu elu)
· Soodustada positiivset mõtlemist (Hita Ayu – produktiivne ja positiivne elu)
· Vältida haigusi tulvil sihitut elu (Ahita Ayu – tee, mis viib raisatud või tähenduseta eluni)

Seega defineeritakse Ayurvedat kui „teadmist, kuidas elada terviseküllast, pikka ja õnneliku elu, et saavutada elu ülim eesmärk“. Ayurveda käsitleb ürte, mineraale, anatoomiat ja füsioloogiat ning haiguste ravimise põhimõtteid.TFT ehk mõtteväljaravi ehk koputamine

Mõtteväljaravi (TFT, Thought Field Therapy) võtmeks on koputamine sõrmedega energiakanalitel asuvatele konkreetsetele kehapunktidele konkreetse algoritmi järgi.
Mõtteväljaravi looja, Ameerika psühhoterapeut Roger J. Callahan on ravinud oma patsiente selle iseäraliku meetodiga üle kahekümne aasta. Ravi põhineb arusaamal, et negatiivsed emotsioonid on mõttevälja energeetilisel kujul kinni jäänud kondenseerunud informatsioon, mis tekitab kannatusi, sest häirib keha sisemist energiavoolu ja põhjustab psüühilisi murranguid, õõnestades emotsionaalse heaolu tunnet. Tervenemise võtmeks on keha biovälja mõjutamine, koputades sõrmedega energiakanalitel asuvatele nõelravipunktidele.
Mõtteväljaravi kohta saab täpsemalt lugeda Kevin Laye raamatutest "Positiivne salenemine" ja "Positiivne alkoholi joomine" (ei maksa lasta end pealkirjast heidutada).Ruumide rent

Siit rubriigist leiate neid tegijaid ja firmasid, kes enda toredaid ruume ka teistele välja üürivad.


ReaalsusLoome

Me elame milleskis, mida me nimetame reaalsuseks. Kuid mis on reaalsus ja kuidas see tekib?

Meile on aastatuhandeid ja isegi sadu tuhandeid aastaid õpetatud, et reaalsus on miski, mis on objektiivne ning meie, inimesed, elame selles objektiivsuses subjektidena, kes peavad objektiivse reaalsusega kohanema. Paraku on tegelikkus hoopis teistsugune ning inimene on hakanud taas avastama, et miski pole ei objektiivne ega subjektiivne vaid kõik on loodud ja loodav ning pole vahet loodava ja looja vahel – kõik on ÜKS.

Ortodoksetes maailmakäsitlustes on alati õpetatud meid maailma nägema selliselt, et nagu oleks olemas midagi, mis on meist ülim (olgu see siis Loodus või meist üle olev Jumal) ja inimene on vaid üks pisike putukas, kes peab alluma loodus-/loomisseadustele, mis on meie olemise üle seatud. Jah, teatud mõttes on nendel „seaduseedastajatel“ õigus, et on olemas universaalsed seaduspärasused, kuid paraku on meile eelajaloolistest aegadest õpetatud valesid ja eksitavaid seadusi, mis ei vasta suuremas enamuses tõele ega ole naturaalsed ehk on meie valitsemiseks mugavad väljamõeldised. Meid on süstemaatiliselt eemal hoitud teadmistest, mis annavad meile arusaamise sellest, kes me tegelikult oleme ja milleks oleme võimelised.

Siinkohal esitan ma vaid ülilühikese loendi nendest süsteemidest, kes hoiavad meid eemal teadmistest, kes me oleme, mida kujutab endast reaalsus kui selline ja milline on meie, inimeste, tegelik roll reaalsuse tekkes. Need süsteemid on meie haridussüsteem, akadeemiline ortodoksne teadus, niiöelda tõendi- ja teaduspõhine meditsiin, praegu valitsev majandussüsteem ja kõikvõimalikud inimtekkelised religioonid (kaasaarvatud kõikvõimalikud „uue ajastu“ ehk New Age liikumised).TRE - Trauma ja stressi vabastamise harjutused

See revolutsiooniline stressi ja traumade tervendamise meetod põhineb kehaterapeudi David Berceli (PhD) kogemustel ja uuringutel, kes on inimeste traumade tervendamise ja uurimisega tegelenud mitmel pool maailmas rohkem kui 30 aastat. Oma kogemusest lähtuvalt on ta välja arendanud traumadest ja pingetest vabastamise harjutused (Trauma & Tension Releasing Execises – TRE).

Tegemist on kindlas järjekorras sooritatud keha vibreeria panevate stressist vabastavate harjutustega. Need harjutused vabastavad kehasse pingetane ladestunud üleelamised ja traumad.

Ainult rääkimine traumade ja stressi käsitlemisel aitab meid vähe. Õnnetusjuhtumist või traumast rääkimine toimib ajukoore tasandil, enamus psühhoteraapiaid mõjuvad meie aju kesmisele osale hõlmates meie emotsioone. TRE meetod toimib aju kõige vanema osa - aju tüve - tasandil, mis tervendab meid väga sügavalt kehasse kuhjunud vanade pingete vabanemise kaudu.

Omandades need harjutused saab neid kasutada iseseisvalt igapäevaelu stressi ja tööstressi maandamisel.Teeta tervendamine

ThetaHealing™ on enda tervendamise ja arendamise mõjuvõimas meetod. Selle erakordse energiatervendamise meetodi abil saab kiiresti vabaneda oma heaolu teel olevatest vaimsetest, füüsilistest ja emotsionaalsetest tõketest. Selle tehnika abil on võimalik muuta elu mustreid, mida hoiavad paigal tuum-, geneetilised ja hingeuskumused, mis on kas ise tekitatud või väljastpoolt kehtestatud. ThetaHealing™ õpetab, et igaühel on intuitiivsed võimed, mida saab kasutada, toomaks spontaanset füüsilist ja emotsionaalset tervenemist, et aidata nii iseennast kui sõpru ja perekonda.Loomulik Tervisemudel

Kas elul on mingi sügavam tähendus kui lihtsalt äraelamine? Miks oleme sündinud siia planeedile, sellesse riiki, miks just nüüd ja sellisena?
Kas vananemine ja haigused on loomulikud nähtused?

Miks on tervis tekkinud? 

Planetaarse muutuse tulemusel taastub üha rohkem ja rohkem inimeste mälu, mistõttu hakatakse mäletama enda kosmilist päritolu ja on tekkinud võimalus taastada enda algset, multidimensionaalset olemust.
 
Aastatuhandete jooksul on inimkond algsest, loomulikust tervisemudelist üha kaugenenud. Algsest kaugenemise tagajärjel on tekkinud sellised nähtused nagu vajadus süüa, haigused, vananemine, surm. 
 
Seminaril saad teada milline on algne (vananemist mitteloov) tervisemudel ja kuidas seda taastama hakata.
Küsimus ei ole elutus evolutsioonis, vaid elusa ja orgaanilise taastamises.Intiimlihaste treening

Pole saladus, et statistika järgi ei jõua paljud naised seksi ajal täieliku orgasmini. Üheks frigiidsuse põhjuseks on nõrgad, arendamata vaagnapõhja lihased. Kui vaagnapõhja lihased on laisad ja ei osale paaritumise protsessis, siis vereringe nendes halveneb ja see  toob endaga kaasa vere juurdevoolu vähenemist vaagnasse. Selles olukorras on orgasmi saavutamine võimatu. Samas, kui me paneme lihased tööle, suurendame me sellega vereringlust väikevaagnas ja see võimaldab meil saada suuremat naudingut seksis.

Oskus töötada oma intiimlihastega on olnud sajandite jooksul väljavalitute kunst. Väga vähesed naised teadsid haaremi naiste saladusi. Täna, sadade aastate möödudes, on olukord muutunud ning iga naine saab soovi korral õppida valitsema oma intiimlihaseid.Pilates

Pilatese treeningud:
 • annavad hea füüsilise vormi
 • maandavad stressi
 • Vähendavad selja ja liigese valu
 • annavad väikese kogukonna kus jagada rõõme ja muresid, mis ongi terapeutide soovitusel kõige olulisem säilitamaks tervet vaimu ja füüsist
 • Võimaldavad tulevikus kokku hoida ravimite pealt mitmeid kordi rohkem, kui maksavad regulaarsed pilatese tunnid
 • stimuleerivad organismi tööd, tõstavad immuunsust, vähendavad kolesterooli ja tugevdavad organismi haiguste vastu
 • annavad hea rühi, mis omakorda tõstab enesetunnet ja eneseväärikust


Access Conciousness® Bars ja Kehatehnikad

Access Conciousness® ehk ligipääs teadlikkusele sisaldab endas kehaprotsesse ja sõnalisi vahendeid, mis on kavandatud selleks, et väestada inimesi. Access`i eesmärk on, et Sa saaksid rohkem iseendaks ja muudaksid sellega ka maailma. Sa oled võimeline muutma maailma ja kõiki enda ümber, selle energiaga, mis sa oled. Kui sa astud tuppa, mis on täis paanikast haaratud inimesi, siis see paanika võib lahkuda tänu sinu energiale, kui sa oled valmis olema see muutus. Aga sa pead olema valmis olema see mõju, mida ei peata miski, nagu sinu teadvustki.Holistiline regressiooniteraapiaHüpnoteraapia

Hüpnoteraapia-hüpnoanalüüs-hüpnotervenemine
Hüpnoteraapia on midagi väga lihtsat – mil iganes sa mõtled millelegi muule; mil iganes sinu tähelepanu kaldub praegusest hetkest mujale, oled sa transiseisundis.
See juhtub iga normaalse inimesega 4-8 korda tunni jooksul. Vaatad televiisorit või loed raamatut ning märkad järsku, et oled järje kaotanud. Kas mäletad hetke, mil sa sõitsid autoga tagasi koju ning kohale jõudes märkasid, et sa ei mäleta poolt teekonda? Need sündmused on loomulikud transiilmingud.
Mida hüpnoteraapia teeb? Kasutab loomulikku nähtust terapeutilisel eesmärgil.
On palju väärarusaamu hüpnoosi kohta, mis on pärit filmidest. Hüpnoosis olles ei kaota inimene kontrolli, vaid vastupidi – ta õpib seda, kuidas saada rohkem kontrolli oma meele üle ning paremini keskenduda; hüpnoterapeut ei saa panna ütlema inimest asju, mida ta ei taha öelda või panna teda tegema asju, mida ta ei taha teha.
Hüpnoteraapia on väga kasulik esmaabitehnika, sisendava teraapiana aidatakse sul suletud silmadega negatiivseid või häirivaid mõtteid ümber hinnata positiivseteks, üle saada foobiatest ja halbadest kommetest ning kontrollida sõltuvusi.
Seansi ajal uurib hüpnoterapeut sinuga koos sinu muret, aitab sul lõdvestuda ja su silmi sulgeda, ning annab sulle seejärel sugestioone, kasutades erinevaid hüpnootilisi tehnikaid, mis aitavad sul näha sinu muret palju positiivsemal moel ning saada alateadlikke teateid selle kohta, kuidas sellega tegeleda.
Tagasi
 
 
E-mail:
Parool:
 Automaatne sisselogimine *
Registreeru
Unustasid salasõna?
* Automaatset sisselogimist kasuta vaid isiklikust arvutist!
Tervisetoojad
Teraapiad
Erinevad võimalused
Toitumine
Inimkatsed
Uudised
 
Uuemad artiklid
Igal neljapäeva õhtul kl 18.00 – 21.00 enesearengu ja hingamistöö praktikaõhtu Tallinnas
Teadliku Loomise ja Hingamise Akadeemia (TLHA)
Lähedusest sõltuv ja hoiduv sõltuvussuhte haardes
 
  Tark Plastiliin  
  www.bioresonantsteraapia.ee  
  www.kliinik.ee  
  www.cancer.ee  
 
 
www.pilgrimbooks.ee
 
 
www.inimene.ee
 
 
www.aiandus.ee
 
 
www.kodukauniks.ee
 
 
www.lektoorium.ee
 
 
www.eesnaare.ee
 
 
www.mees.eu
 
 
www.kalor.ee
 
 
Avaleht     Tutvustus    Kontakt    Hinnakiri    Info avaldamise tingimused    
0.124805